Jaroslav Šulc: Nemůžeme se vracet do minulosti

!Argument: Pan ministr financí Pilný vzbudil na domácí politické scéně vlnobití svými výroky o tom, že nebude na důchody. Ať už on sám v politice skončí, či nikoliv, téma se jistě objeví znovu?

Jaroslav Šulc: Pan ministr zopakoval „reklamní slogan“, který používaly penzijní fondy před dvaceti lety, když chtěly vysvětlit důležitost tzv. 3. pilíře se státním příspěvkem. Byla to určitá zkratka vyjadřující, proč by lidé měly uzavřít smlouvu na dlouhé období a spořit si dvacet, třicet let.

Říkalo se vlastně, pozor, oficiální starobní důchody budou nízké, ergo odkládejte si nějakou částku. 5 milionů lidí, kteří do tohoto systému vstoupily, to pochopilo. A navíc, zdůrazněme, že všem klientům se garantuje tzv. kladná nula a asi 80 % klientů má investice de facto ve státních dluhopisech. Ergo garantem je zde stát.

Pan ministr tuto historii asi nezná a znovu vstupuje do stejné řeky. Je to falešné heslo, pokud se trh práce dramaticky nezmění, k nějaké 20-30 % nezaměstnanosti, pak tu jsou odvody od zaměstnanců, které zaplatí důchody.

Myslím, že se pan ministr asi seznámil se strukturou státního rozpočtu. Ta stokoruna navíc, to je ročně 1200 Kč. A máme 2,5 milionu důchodců, takže se dostáváme na 3 miliardy korun. A teď je tu smršť požadavků rezortů na miliardové částky, všichni natahují ruce. A také je třeba si uvědomit, že ta stokoruna není jednorázová, ta se pak bude dále valorizovat. To je ten efekt sněhové koule.

Ale, když se budou zdvihat mzdy, budou se zvedat odvody, a tak se budou zvedat důchody.

!Argument: Co říkáte názoru na to, že o stárnoucí rodiče by se měly postarat jejich děti, tedy systém à la Jižní Korea? To je další z návrhů současného ministra financí.

J. Š. Rodinné vazby jsou sice v těchto zemích silné, ale to je tím, že tam prostě není institucionalizované sociální zajištění. Nelze se vracet do minulosti. Vždyť se dneska polovina dětí rodí mimo manželství! Ten klasický model rodiny, který tak vzývají lidovci, to je minulost a už se nevrátí. Prostě jsme v 21. století, je tu jiný styl života a my podle toho musíme nastavit ostatní systémy. Opisovat modely z jiných zemí a časů nemá smysl.

!Argument: Důchodci by měli pracovat do vysokého věku, uvedl také ministr Pilný. A v některých případech si vysloužil uznání, že je „prorokem“, který se nebojí říkat ostré věci na rovinu.

J. Š.: Zde jsou dvě tendence. Jednak je tu prodlužování věku do důchodu, z těch 60 let, to už nebude, k 65 letům a tak. Ergo, racio výroku pana ministra vidím v tom, že systém někdy zbytečně smiřuje s tím, že do penze odchází desítky tisíc lidí, kteří by ještě dva tři roky mohli pracovat. Podotýkám, že nemluvím o lidech, kteří pracovali ve fyzicky náročných profesích. Ale on často není důvod, aby odešli, když nemusí, ztrácíme tím potenciální zdroje. Penzisté se hned ocitají v situaci, kdy z přispěvovatelů do systému je ze dne na den příjemce ze systému, i když zhruba v poměru 2:1. Pracující důchod se jako kategorie rozšiřují, nemusíme hned předjímat, že lidé patří do starého železa. Je potřeba to řešit daňově, např. jim dramaticky snížit odvody. A bezesporu potřebujeme diskusi k tomu tématu v důchodové komisi. Já jsem tedy pro pozitivní motivaci, aby tohoto práva odchodu do důchodu nevyužívali ihned.

!Argument: Ta druhá tendence je bezesporu robotizace a automatizace?

J. Š. Ano. Robot je dnes tak 3x až 5x levnější než zaměstnanec. Nestávkuje, nepotřebuje přestávky a dovolené. Je možné, i když studie podávají různé výsledky, že v určitých sektorech dojde k rychlému uvolňování pracovníků. A pak budeme muset řešit, jak tyto výpadky v odvodech řešit. Bill Gates např. argumentuje pro zdanění robotů. Já jsem pro zdanění kapitálu, moc jiného prostoru tady nevidím. Ale je to řešitelné.

32 komentářů: „Jaroslav Šulc: Nemůžeme se vracet do minulosti

 • 28. 10. 2021 (12:43)
  Trvalý odkaz

  Kecy pana Pilneho… I když je důchodový účet rozkraden, řešení existuje – outsourcing nebo taky Švarc systém nebo prekariatu…. není nutné zruší, ale u uživatelů DODANIT A ODVÉST DO KOLONKY SOC A ZDAV POJIŠTĚNÍ. 🤔Jditrich

  Reagovat
  • 31. 10. 2021 (10:20)
   Trvalý odkaz

   Stačí podporovat rodinu, bezúročné půjčky mladým, stavět statisíce králíkáren. To vše dělal „krutý diktátor“ Gusta…Jak prosté Whatsone…Proto dřív nebyly problémy s důchody. Pořád nic?

   Reagovat
   • 14. 11. 2021 (19:37)
    Trvalý odkaz

    Jsou tady komentare a namisto ,aby podle clanku 2 PNZ tu iniciatori „KUDY Z KRIZE“ otevreli diskusi

    v duchu tam navrhovane cesty typu PRIME OBCANSKE DEMOKRACIE IHNED, delaji to co delal rezim
    uz 32 let ,proste PROGRAM NARODNICH ZAJMU PNZ mlcenim ignorui a volici to zacali uz ocenovat ..Sehnali houfec,ktery se sjednotil za ucelem dalsiho rabovani zbytku penez a majetku obcanu a rdo houfu a ten je pry dovyloupi.

    Pan doktor Skala posledni zbyvajici marxista zvany pry Tonda Rachota,clen zdejsiho oddliu svobody intelektualu, pry nesmi uz nic nez prednaset jak se setkal s FIDELEM na KUBE a jak mu vlepil pusu a pry mu dohodil pekne soudruzky-
    NAM ZUBOZENYM SIROTKUM Z SV tj Spolecnosti volicu,ktera muze dosahnout az 8 275 752 bohem opustenych obcanu, volicu si tedy musi zacit pomahat SAMA
    Navrhuji dat vyhledavaci inzerat tohoto zneni!.

    Spolecnost volicu v poctu az 8 275 752 uz vzteky rudych obcanu,kteri zacali sestavovat prvni postulaty

    PROGRAMU NARODNICH ZAJMU (PNZ)
    HLEDA PRO POZDEJSI pokud mozno PREDCASNE VOLBY, SVE ZASTOUPENI..
    Mame radi pana BABISE,ale on asi nebude chtit volby vyhrat .Nema totiz v programu PNZ a ani do neho nic nenavhuje a mlci ,on pry vi,ze PNZ obsahuje zajmy jeho lidu jak PARNIK!1

    1.Zmenu rezimu tak,aby nemohl krast dve tretiny platu..
    2.Okamzitou primou demokracii obcanu volicu a to bez peripetii parlamentu.
    3.Navod jak obejit 32 let trvajici embargo na Zakon referendu a vznik daleko levnejsihoho mechanizmu volby nasicvh zmizelych delniku a rolniku
    4.Navrh jak zajistit vlastni info pole obcanu bez GR TV a financovami toho hrozneho prevratu!
    5.Zachrana vsech obcanu pred elektrickymi spekulanty,kteri obcanum pomoci vadneho zakona o exekucich ukradnou vily a domy ziskane za socialismu, aby se z republiky stala nejvetsi plaz nahatych ve stredni EU zvana digitalni tabor lidi bez penez a ani si nemusi.dat vytetovat cisla..

    K temto postulatum muze kazdy obcan taky a tady navrhnou dalsi a odrazit se ode dna nebo taky ne.

    NASE BUDOUCI ZASTUPITELE DOBRE ZAPLATIME A BUDE KLID NEBOT SE ZBAVIME POLICEJNIHO STATU a budou chybet i jelita na hrbete

    SPD nechce posilit svuj program o obcanske PNZ a proto prosime vsichni snazne,aby SPD za sebe hledala s nami zastoupeni v novych doposud nevidanych politickych formacich opravdu zastupujicich a ne,ze ne ANO! ! !

    AA team SV(O) s pozdravem miru zdar nebo take ne!

    Reagovat
    • 16. 11. 2021 (11:09)
     Trvalý odkaz

     SPROSTY NADPIS ZNI:Rezim vi,ze kdyz povoli“dristalum dristat článkem“ nic se mu NIKDY NESTANE!

     Teprve pote,kdyz ti „dristalove“prijdou s vypecenym plamenem PNZ,ze je nutne pozadovat po majitelich ukradene moci,aby na svych webech otevrely ty kreatury diskuzni rubriky viz clanek 2 PNZ a to VSECHNY,tak to jim zatne !
     Jinak je totiz volit nemusime a za existujici SOLIDARITY i nebudeme,pak to to zacne.
     Co mame z tech drancovaku ,kteri sjednoceni chamtivosti nas obcany maji v programu obrat o vsechny penize a C19 pozabijet, jako blbce,ktere je lehke okrast a jeste se jim vysmat,ze tou blbosti jsou sami vinni.

     Pry jejich nezdanena menšinám si zavola dalsi posilyve forme AFRICACORPSU a oni penize zasiji do der a pod ohlupovaim heslem humanitarni a pry ted zdravotni a potravinove diktatury piratistu ,kteri nemaji nic jineho na starosti nez ,ze misto tahani drevenycg kaceru za sebou i se svymi fialovymi podpindostniky, budou tahat zelene okurka GRETENISMU,ktereho se zeptate kde vezmou elektiku tak odpovi

     ZE ZASUVKY.!

     Pak se nelze divit,ze se tu zacinaji objevovat komenty typu

     TI MAGORI VYHRALI SVE TITULY V TOMBOLE A MY OBCANE JE ZA TO BUDEME VOLITT!!!!

     Reagovat
    • 16. 11. 2021 (16:01)
     Trvalý odkaz

     Dalsi brutalni sdeleni v tisku a v ve vysilani TV

     VZTEKEM NAPADENI OBCANE NALOZILI PANU HAMPLOVI PRIMO PRI PREDNASCE A VYHODILI HO

     Zduvodnili to tim,ze takovy,ktery jim bere jejich chimery dodane GR TV musi odejit domu s panem MONCLEM.Nechapali,ze chimeru ,coz je nehmotna vec ,nelze ukrast a pan Hampl proto neni zlodej.
     Ten zlocinec sice nechape co obsahuje jakesi PNZ,ale pro jistotu dal vymazat o tom jakoukoli diskuzi na svem lzivem webu KUDY Z KRIZE,on totiz dobre vi,ze zadna kryza neexistuje.
     To BABUS je lepsi kadr, ten vyhral volby tak,ze je prohral,ale zase to vyhral nebot nema ten Program Narodnich Zajmu,ale parodii na neho typu CZAU LIDI!
     Piznivxci obou techto muzu tzv PODPINDOSTNICI nyni ze vsech sil prchaji!
     At zije demokracije a to neni zadna nadsazka!

     Reagovat
     • 16. 11. 2021 (23:52)
      Trvalý odkaz

      VITE CO SI VYMYSLELI SOUSEDNI ZELIZROTI ZA NOVE CHUCPE? ONI SI TEN PLYN NEPUSTI

      ty zelene okurky totiz angazovali jejich „SESSELFURCER“,(tj uredniky prdici do sessli ),pry dalsich nejmin rok papirvalky ,aby si levneho plynu z Ruska ani nelizli a mrou tam na ten C19 bacil EU ,nebot nepovoli si ani sami sobe SPUTNIK V a pry jim maji tim padem umrznout i pindici a micinky jako v jejich zavesu ,nasim nami zvolenym propagatorum davno zacofaneho pry humanistickeho,zdravotniho a potravinoveho kotle diktatury,ktera je ocividne horsi nez komunisti a socialisti dohromady se svymi vnitraky CSSD,kteri tu pry zakazali otevrit diskuzni rubriky a delaji si z toho webu srandu bobrikem mlceni,boze bozicku ,no to je ale nadeleni beduje ANNA husita z KSH a nasazuje si tu rousku,ale pry pres oko! .

      Co myslite domorodci je to pravda?. .

    • 19. 11. 2021 (13:22)
     Trvalý odkaz

     Pan Hampl je pry SOCIOLOG,ti pouze pozoruji spolecnost a nesmi navrhovat jeji zmrtvychvstani

     Tady je to presne videt,prednaskyobsahuji jen popisy toho co je uz davno zname,tedy MINULOST a diskuze o tom je tu zakazana to je jen dalsi dukaz ohlupovani Slovanskych holubicek,ktere jsou uz skoro v troube!!

     Navrhy na zlepseni tady jim napsane jsou naivni a politicky nesmyslne.!
     Maji vzniknout tisice novych spolecnosti v systemu,ktery masivne dusi zbytky maleho a stredniho podnikani ve prospech koncernu a nejhorsiho druhu kapitalismu vychazejiciho z gangsterismu!
     NESMI VZNIKNOUT STREDNI TRIDA ,to co se za ni v republice povazuji ji neni a ti badateli zmenu obsazenou v prvnim bode PNZ nechapou.!
     AA team SV(O) navrhuje totiz na stribrnem taliri prvni body svobody a osvety v jasnem PNZ,kde se k nim kazdy obcan volic muze pridat s cilem vytvorit podklad pro skutecne polit.strany obcanskeho zastoupeni.

     TO JE TADY ZDYNAMITOVANO IGNORANTSKYM MYSLENIM VYDAVANYM ZA „OBROZENI“?

     No nepodoba se to nahodou zpevu tetreva hlusce ktery brzy dostane davku broku,,peri se rozlitne a on pujde na pekac?
     Jen se podivejte vsichni na to mlceni jehnatek,ktere tu cumacek nestrci!.
     Neni divu,ze by se takove hodnoceni zdejsi pry“ aktivity“ mohlo objevit i na dalsich clancich pry na ALTERNATIVE, no co vy na to vsichni lidovi komentatori z vasi SV?

     MLCENI BUDE ZNAMENAT SOUHLAS A PODEKOVANI ZA DALSI MRTVE CLANKY TETO TZV „INICIATIVY“!

     No a je tu posledni pata bombon!Energetika ma byt rozbita elektrika vypnuta s cilem deidustrializace cele republiky a vyrabovani vsech kapes GR TV ohlupeneho davu.
     Je mozne jen doufat,ze skupina na to nema jednotny nazor a dejme tomu navrhne postavit si atomreaktor sama..

     To by byla ta spravna prca a zadne dristy!
     NO NI?

     Reagovat
     • 3. 12. 2021 (14:08)
      Trvalý odkaz

      JAKO DRUHY POLITICKY SUBJEKT NAS SV AKTIVISTA OKUSIL SPD A ZAVOLAL PREDSEDU

      Prosazujeme jako SV totiz jako prvni sila ,ktera je uz 32 let degradovana na bezmocnou vetsinu

      PRIMOU DEMOKRACII OBCANSKEHO TYPU.

      To uz vadny rezim kapitalismu bez privlastku vychazejici z gangsterismu zpozoroval hlavne v bode cislo 2 programu Narodnich Zajmu PNZ ,tj otevreni diskuzi primo pod vlastnimi clanky VSECH politickych subjektu ,na jejih webech politickych formaci a nikoli jen nezavaznou kakofonii hlasu obcanu na FB,kterou se nami obcany placeni politici chteji zbavit jakekoli prime odpovednosti za vrustajici bordelll a dale posolit bezmocne obcany svym ohlupovanim v nedostatecnych programech a zastaralych zpusobu“ schromazden“i ,kde promluvi taborovy recnik stejne jako ve stredoveku pan HUS!,ktereho stejne upali a bude na pravde bozi. . .
      Pokud SPD odmita spolupraci,proc nechce za sebe iniciovat nove politicke formace ,ktere by dokazaly uz akceptovat Program Narodnich Zajmu PNZ a nechtely by vse vysvetlovat v jednom emajlu.
      To by totiz politickych formaci nebylo vubec potreba a stacil by jeden emil.To je otresne poznani!

      TO ZNAMENA TOTIZ NAPROSTOU NEOCHOTU OTEVRIT U NICH schvalne ZABLOKOVANE DISKUZNI RUBRIKY a dovoli jim tvrdit,ze volici jou najen blbi,ale i tim vinni!

      V dusledku chybejici sily solidarity obcanu a Solidarniho statu staci,ze nami obcany placeni „urednici“ zacnou VZDY jakoukoli iniciativu volicu blokovat stejne jako vnitraci CSSD a pirati,kteri budou zajistovat cenzuru potazmo brzy tzv „.digitalni koncentrak“.
      Opakuje se vsude osud webu http://www.nwoo.org tam byla vytunelovana prikazem POLICEJNIHO STATU diskuze pod tamnimi clanky uplne.
      Urednice SPD se se s aktivistou SV odmitla bavit a naprosto brutalne zadala podle sdeleni naseho aktivisty email

      NAPISTE MI TO. i kdyz mela pred ocina právě otevrenou tuto primou diskuzi ,kde to stoji vse cerne na bilem.!
      Neni nahodou ta SPD rizena CHUCPE?

      To ma na urednim simlu ztroskotat veskera iniciativa volicu?.!

      Aktivista ji sdelil,ze nemuze panu Okamurovi davat rady emailem a ukolovat ho JAK MA VYHRAT VOLBY,kdyz to chce,aby volici mu to zubozeni volici napsali jednim emajlem.

      Tak tady je jasne potrrne,ze je treba zjistovat,zda vubec polit.subjekt volic potrebuje, anebo jimi jako doposud pohrda nebo dokonce nechce posilit svuj program o Program narodnich zajmu a pozor jedina urednice mu zabrani pozadavky i TADY svou zacofanosti toto precist.

      ODMITANI SKUTECNE SPOLUPRACE S VOLICI A JEJICH DEGRADACE NA SRACKU JE OK?

      Blokovani diskuzi je dalsi zpusob nekonecneho terorizovani verejnosti,ktera nasmi oddiskutovat pozadavek SOLIDARNIHO STATU a bude proto rabovana dale na holy plech!
      NO NEMAM PRAVDU?

    • 24. 11. 2021 (19:45)
     Trvalý odkaz

     STANE SE DOKTOR SKALA PRO VOLICE JEN NEPOTREBNYM TRUMPETISTOU A NIC VICE?

     Predstavim vam den aktivisty AA teamu SV(O),ktery dostal za ukol hledat pro Spolecnost volicu -SV opravdove zastoupeni a zacal u KSCM,ktera chce pokracovat ve svem vlastnim zdynamitovavani. sestupem do sklepa zapomneni!
     Aktivista podava o tom prvni svedectvi na skutecne dobrodruzne ceste ,jak to ze „zastupiteli“ vypada..
     Rano zavolal centralu KSCM,aby zjistil telefony noveho vedeni.Pak tam zacal volat.

     NIKDO OPAKUJI NIKDO TELEFONY NEBRAL!.
     Zjistilo se,ze „precedkyne“ odjela do BRUSELi,ale ani tam telefon nebrala.No a pak zkusil byvaly sekretariat byvaleho Felipa,zeptat se proc jsou všichni na pozici neboztici.
     Odpved seretariatu v likvidaci byla pozoruhodna

     JA SE BALIM A CISLO SE RUSI VCETNE FILIPA:.
     Pak dostal telefon cislo jen na jakysi okresni vybor.,kde se uz jednou ptal na cislo pana Tondy Rachoty alias doktora operatoracSkaly a ptal jestli se aspon tam pracuje a zda chteji mit teda priste ty volice „.PRY ANO..“
     Dalsi otazka byla,zda otevrou podle PNZ postulatu cislo 2 PRIMOU DEMOKRACII OBCANSKEHO TYPU tj diskuzni rubriky pod svymi stranickymi clanky !
     Pry ne ,protoze pro volice staci FACKOVACIBUCK.
     To nam z SV samozrejme nestaci,je to totiz obezlicka a dristaci platforma ,bez odpovednosti, ,ktera pod komunisty snad ani nepatri,nebot podporuje kapitalistu,ktery za tom FB vydelal 80 moliard dolaru nyni tam za vdek maze co se mu zachce..
     Ptalii se kde je nas „frcbuk“,tak pry je zacal ten aktivista nutit,aby se podivali tady tou malou dirkou „PREDCHOZI“.;kde jje STRASLIVY PROGRAM NARODNICH ZAJMU PNZ domorodcu,kteri zadne zastoupeni nemaji,nebot tzv zastupci na volice serou a PNZ NECHTEJI!.
     Dokonce ta „skala“ tvrdi,ze hleda formace ,ktere by mu pomohly a cetly tady ty bobkove listy KUDY Z KRIZE a pry napsali co a jak.

     NO TO ZTEZKA PUJDE,KDYZ TU DALI ZABLOKOVAT DISKUZE,COZ JE BEZ DISKUZE!

     Dalsi dialog byl uplne zabit nebot ustredna to zacala prepinat automaticky na vratneho ,pry odesli snad na vanocni napup..
     Tak to vidite,kdyz „chefe“ neni doma.ale v Bruseli take ne, jak se ridi ta strana a vlada!

     Bylo toho vice co prasklo,tak to pry rekne AA teamu SV(O) postupne,oni ti tzv zastupitele jsou dale asi jen dubove hlavy ci co a odpovidat tu nechteji,pry jsou bobrici,nebo co nebo jak?!

     Reagovat
     • 26. 11. 2021 (7:59)
      Trvalý odkaz

      AKTIVISTA SV ZJISTUJE OTRESNY FAKT .KSCM JE V DREVENEM PENALU A VOLICE NEPOTREBUJE! !

      Vcera se konecne dovolal na jednoho „urednika“ te strany a co zazil je hrozny otres!Tito lide vubec nevi,ze je obcane plati a tak dal svym pripadnym volicum pocit,ze jsou pry VSICHNI clenove te strany nejen zpupni, ale navic i obludni IGNORANTI.

      Dukazem jak daleko jsou od obcanu je jeho zpupny zaver rozhovoru

      POZDRAVUJTE „SVYCH 8 275 752 VOLICU !O“on to vsak myslel ne pratelsky ,ale nadrazene,zpupne a ironicky.No a pak se divi cela strana,ze byla volici poslana do kytek.
      . .To ten arogantni urednik asi nevi,ze z podpory statu ,odhadem 75 milionu drive dnes zustane snad jen 15 milionu a pokud nezacnou prodavat svuj majetek bude jim zabaven,nebot kdyz budou muset zit z dluhu brzy prijde exekutot a jimi schvalenym vadnym exekucnim zakonem ,ktery jde zmenit jen po zmene rezimu jim bude jejich obrovsle jmeni brzy zabaveno!

      Pri hledani pricin krachu teto kdysi bohate strany ,se aktivista SV v rozhovoru dozvedel,ze cela strana je v totalnim rozkladu a nema zajem to zacit napravovat!
      .
      A.Je znamo,ze 50% uspechu politicke strany je jeji fungujici vnitrrni prganizace.
      B.50% je spravna a srozumitelna v diskuzi odsouhlasena ideologie ,avsak Program Narodnich Zajmu v propagovany AA teamem SV(o) ji dost pravdepodobne vubec nezajima!
      Tato strana do svych prakticky tim padem nepotrebneho pry jen JEJICH programu ho pry ODMITA nejen oddiskutovat,ale i kdyby jim byla vysvetlena jeho poterebnost ,neni snad stavajici struktura teto strany to vubec posoudit, nebot si asi predstavuje,ze ji budou platit obcane volici volit samospadem a ona pojede „samospadem“ a bude volicum zpupne kredencovat

      PROC MAME VUBEC DISKUTOVAT , DISKUTUJTE SI MEZI SEBOU NA FRC BUKU:MY NA NASEM WEBU BEZBARIEROVOU DISKUZNI RUBRIKU NEOTEVREME CITIME SE UZ SNAD TADY V DREVENEM PENALU,tak co se s vami mame rozcilovat!?!

   • 14. 11. 2021 (20:16)
    Trvalý odkaz

    VAROVANI!

    Vsechny pripadne nove vznikajici polit.formace se nejen budou muset informovat co stoji napsano v PNZ a jaky ma vyznam pro jejich volice (co volici doopravdy chteji) SJEDNOCENI programem . . ,
    Jinak se mohou vsechny jak se to stalo v techto volbach „DAT VYCPAT“ a to vcetne SWISS DEMOKRACY,ktera je povede do pekla a teprve pak mohou zacit VSECHNY JEDNOTNOU KARIERU VITEZSTVI jak nam to predvedli pirati,kteri uz za sebou nechteji tahat dreveneho kacera,ale zelenou okurku, spolu s tzv LIDOVE fialvym hnusem jejich podpindostniku ,dnes se tulicich k sobe pry „kamaradu “ a ti nam holenkove pry v zime predaji i levne teplo spekulantu o snad 150 novych pohlavich ..

    Reagovat
   • 15. 11. 2021 (7:13)
    Trvalý odkaz

    DRAZI MOJI zubozeni VOLICI. JEDNEJTE DRAMATICKY TYPEM DEMOKRACIE S NAZVEM SOLIDARITA !

    Vykaslete se cist tady clanky,kde vnitraci CSSD klamajdy zablokovali diskuzni rubriky a clanky nas tu jen mrtve maji oblbovat,jsou bez diskuse K NICEMU !!
    Staci,ze nas valcuje nami v milionech zaplaceny podpindostnik GR TV drzici se za nas nas cicek penez a nechce pozadat,aby ho nejrychleji postavili pred tribunal naroda za porusovani verejnopravnich zakonu a ten by mu ten jeho neprimereny plat vcetne jeho nezaslouzenych milionu zabavil pro neschopnost za nase penize nas vyvazene iformovat k NASI SPOKOJENOSTI JEMU PLATICICH OBCANU!
    I proto kazdy autor ktery tady bude chtit cpat sve vytvory at na konci napise ,ktereho clanku PNZ tj Narodnich zajmu se jeho „DILO“ tyka a co chce jim presne chce resit pripadne SAM. . .

    PAK PRY NEMOHOU VYPADAT TI AUTORI Z NASEHO POHLEDU ,ZE MAJI MEZI USIMA ZALUDY!
    No ni?

    Reagovat
   • 16. 11. 2021 (2:27)
    Trvalý odkaz

    TENTO WEB ZTRACI JAKOUKOLI VEROHODNOST,ZADNE DALSI DISKUZE POD CLANKY UZ NETRPI

    Toto je zda se posledni komentar a clanek ,ktery ma v nadpisu,ze pry „KUDY Z KRIZE“ chova se k obcanum chtejicim mit taky sve slovo velice podivne a na vyzvy proc zastavil zamerne diskuzni rubriky NEODPOVIDA,
    Mrtve clanky nam tu cpat je CHUCPE,a je to potrebne jako mrtvemu zimnik1
    Vite to nebo ne,vy tam nahore?
    Navrhuji,aby ti obcane ,kteri jeste stihnou tady neco napsat co nejrychleji nasli a dali odkazy nebo sami vyhledali vcas jine weby kde se je nesnazi podvadet a pokud chteji mohou zkusit je tady jmenovat,abychom meli dalsi,brzy stejne zadavovanou moznosti diskuzi,kterou ta „parta“tady bez varovani zakazala a zadnou solidaritu s obcany pestovat tedy de fakto nikdy NEHODLA!.

    I na Nove republice to zaslo tak daleko,ze tamni docela zajimavy web byl pod vyderacskym natlakem,(zastavili mu inzerci) ,zlikvidovan a ani oni nepodporovali myslenku SOLIDARITYa SOLIDARNIHO STATU!
    je jen otazkou casu,kdy panu doktoru Davidovo zarazi i to malo nynejsich diskutujicich ,kteri mu tam vydrzeli!
    Uz jste si poslechli toho Pjakina ze dne 8.11.2021 na Outsidermedia? Ani tady nebudu davat odkaz tento web uz byl vnitraky CSSD spalen a prestava,jak to sami vidite , existovat!
    S novou vladou si to uzijete,pani ANNA husita zKSH uz mi rekla,ze si budete brzy muset dat klapu nejen proti C19,ale i pres oko.

    Je to pravda nebo ne?
    Navrat do hlubolke minulosti je uz tady a cist mrtve clanky zustane obrovske poteseni pro uz stejne polomrtve autory!

    NO NI?

    Reagovat
   • 16. 11. 2021 (10:16)
    Trvalý odkaz

    Pane HAMPLE !nejsem si jist,zda chapete,ze jste se ocitl v jine dobe nez pred zpetne pred 32 lety.

    Dostavam zpravu,ze kdosi od nas s vami uz pred casem mluvil -ma vas telefon,ale zjistil,ze i kdyz jste mel uz tehdy naznak webu ODMITATE PRIMOU KOMUNIKACI a tedy postulat cislo 2 z PNZ.
    Rovnez me informovali,ze jste kdesi v hospode zorganizoval slezinu ,tam „prednasel“a odmenou vam byl polosileny potlesk i kdyz jste jenom popisoval situaci,kterou navstevnici alternativy uz davno znaji a vy jste to rval jako do vrby!

    TATO ZAVAZNA CHYBA,KDY TZV „BUDITELE“ PLACNOU PREDNASKU A KDOSI TO MA RESIT

    Je na to pořádu dne dokola.
    Nahore mate dalsi clanek,ktery ma nadpis“ Jak resit boj proti C19″,kde vam jasne pisi,ze bud neumite nebo nesmite s obcany komunikovat primo a jste mimoradne spatny organizator!.
    Proto taky NIKDY nebude placani clanku na sklo a to sebelepsich ,stacit.
    To uz davno zpozorovali majitele nam ukradene moci a prvni co je napadlo,kdyz uz nemaji ZADNE ARGUMENTY zajistit svoji moc cenzurou a jednoduse vam a ostatnim sproste „zavrit hubu“.
    Tak vybuchli komunisti a v sestupu pokracuji. raketvym tempem!
    Pani Konecna navrhla ,ze pry v PNZ ma byt BOJ PROTI KOVIDU,tak jsme pro ni rezervovali bod c..6 a chteli jsme jeji nazor zjistit primo ,ale na jejim telefonu v Bruseli se nikdy nikdo neozval.
    Ted pan doktor Skala pry ma cekat az ta DIVENKA snad neco vymysli a NESMI ji ani kriticky oslovit.
    Ano,jako clen strany to lze akceptovat,ale jako clen SV,kterym beze sporu je, uz NE!

    Pujde li to tak dal a vy pane Hample chcete jen potlesk v knajpe ,tak to obcany volice moc nepotesite a bylo by lepe,kdyby jste si koupil tleskaci machinu a kazde rano se dival do zrcadla a pustil ji na plne PECKY!
    No nemam pravdu nas nejlepsi borce HAMPLE a kde je ta skala,aby jsme ji mohli zacit obtekat ,CO?

    Reagovat
    • 29. 11. 2021 (14:48)
     Trvalý odkaz

     AA team SV(o) a ma zajem,aby ji placene politicke formace a zastoupene ve volbach zvitezily!

     Je s pdivem,ze nyni SV Spolecnost volicu zjistuje ,ze ve stavajici KSCM neni zajem o volice a .Jak si to jiz naprosto rozvracena jejich vnitrni organizace představuje s dalsim postupem u jejich uredniku.
     Ti si totiz podle nazoru SV ve ctvercove mistnosti prehazuji svuj material z jednoho rohu do druheho,az se dostanou zpet na stejne misto,kde zacali.

     Jejich predstava,vratit se zpet je nejen neuskutecnitelna,ale i obcanum znama a proto taky je nevolili , prohrali ve volbach a beze zmeny uvnitr jejich systemu se zpet uz nemohou asi dostat..
     Predstavuji si to tak,ze je obcane maji volit do mistnich zastupitelstev ,kde presentuji svuj vadny programa pozor

     NECHTEJI DO SVEHO TZV PROGRAMU VETKNOUT DISKUSI O PNZ A ODKAZUJI VOLICE NA FRCBUK

     Je to proto,ze zablokovali diskuzni rubriky na SVEM STRANICKEM WEBU,pry by jim tam volici nadavali a oni by byli snad bez protiargumentu?
     Tak se maji obcane bavit mezi sebou s kapitalistou VYCUCBERGEREM,krwry na nich vydelal prekupovanim jejich dat 80 miliard dolaru a ted je tam cenzuruje za ty prachy jak se mu zachce.

     TAK TUTO STRANU,KTERA POUZE CHCE NASLOUCHAT A NEDAVA NAVRHY NA RESENI

     Tak tu stranu mame volit a dostat ji di parlamentu,kdyz ani Tonda Rachota ,receny doc SKALA se boji mezi nami TADY neobjevi a v jeho simultance pry chce SREDULU prcedu odboru ,clena ASPEN INSTITUTU,odpovedneho za vykradani dvou tretin nasich platu pod vedenim pry jeho Backaly?

     SOUDRUZI ,ZVEDNETE RADSI NAS RUDY PRAPOR TRADICE HUSITU SE ZLUTYM KALICHEM PRAVDY

     NO,NI?

     Reagovat
     • 29. 11. 2021 (14:57)
      Trvalý odkaz

      Objevuji se prvni pokusy zastavit Krteckovi dalsi diskusi,coz SV panu Hamplovi nepricita

      je to ovsem velice spatne,kdyz skupina kolem neho propaguje diskuzi a nyni zakazala pd VSEMI clanky diskuzni rubriky a tak metodu CHUCPE sama sobe strili do sve nohy.
      Pokud bude i tato zdejsi moznost zablokovana nezbyva nez o tom informovat na webech,ktere jeste ziji a maji pod clanky diskusi otevrenou a nejsou to jen „neboztici“!popisujici hruzy ,ktere uz navstevnici alternativy znaji a bez navrhu na napravu jsou jen opakovanim!

  • 11. 11. 2021 (8:48)
   Trvalý odkaz

   Pane Schwarci,obcane budou nasilim vraceni do daleke minulosti a v dusledku chybejici Solidarity a zabijeneho PNZ ,kteremu NESMI ROZUMET budou doslova vrzeni zvolenou moci do doby otroku.

   Bude jim jednoduse doporuceno,ze se maji o sve rodice postaret a to SAMI jako v Kreji!
   To,ze tam nekradou dve tretiny platu a ty jsou pry skoro v oblasti 100 000 kc nikdo z „buditelu“ NESMI napsat a to ,ze je treba solidarne zdanit “ lidumily“,kteri nam dovolili je zvolit to se taky nesmi .

   PAK TU ZMIZE NEJEM CELY CLANEK,ALE I 49 KOMENTARU OBCANU Voličů POD NIM A BUDE TO.!

   Cerstve nastupujici moc ukaze jak si to opravdu predstavuje a jejich slibotechna v mediich bude vysmechem a odmenou bezmocnym obcanum volicum,ktrym jejich moc je pred nosem ukradena a oni budou tleskat,ze se nikdy tak dobre nemeli!
   To je vysledek masivniho ohlupovani a cenzury z cehoz povede jedina cesta a to k predcasnym volbam,nobo taky ne!..

   Reagovat
   • 19. 11. 2021 (14:04)
    Trvalý odkaz

    ZAZRAK,ZAZRAK,ZAZRAK clanek,ktery zmizel i se 49 komentari je tu v „dire“ s uzkym otvorem ZPET

    Ted jsou ale ty komentare ,ale uz bozi dopusteni a doporucuji,aby jste tento podzimni web uz radsi nikdy necetli ,nebot zustanete AA teamem SV (O) opereni jako zbytkovym proudem,v dobe kdy znovu cenzor napise misto nadpisu OSVETOU PROTI TEMNU

    „Svickou proti tme“ a vratime se do minulosti pana clena ASPEN institu HAVLICKA a dalsiho vymasty s prezdivkou BABIC ,ktery se pupnil,ze umi vyhrat volby a nejen,ze je vyhral,ale soucasne i prohral a tak se tu vsichni tomu rehtame jak kobylky!

    TO TU JESTE NEBYLO,

    pry mu chybel jen chlup nazvany PNZ Program narodnich zajmu a on se delal hloupy ten zadluzeny miliardar, aby se nemusel v „CZAU LIDI“ zpovidat,ale zatahl by namisto toko do kostela ke zpovedi jeho lzivou Televizi i s jeho chranencem GENITALNIM REDITELEM!,.

    Tak by dal zadostiucineni nasimu devcatku pravdy nesmrtelne HANE LIPAVSKE! ! !

    NO,NI?

    Reagovat
  • 13. 11. 2021 (10:19)
   Trvalý odkaz

   NENI PRAVDOU,ZE ZDEJSI WEB „KUDYZKRIZE“CHCE NADPIS! Rika pani ANNAhusita z KSH,

   ktera je uz dnes pronasledovana za pravdu a kdyz tady da presne navrhy“ JAK Z KRIZE,“ve forme PNZ je tento jasny plan smazan cenzurou i s celym clankem podobneho nazvu.
   Na tomto miste jsem chtel napsat znovu smazane ppdtulaty pravdy Programu Narodnich Zajmu PPNZ.

   Rekla mi „NECHEJ TOHO „ti lide jsou zabejceni budou davat majitelum moci tzv FIALOVEH Destr navrhy,ale bez kryti PNZ a jeho postulatu,kde je na pr.zabudovana kontrola nami zvolenych tzv zastupcu oni udelaji pravy opak.
   Skupina jak to vypada je i vydirana,neverim,ze by ti intelektualove samiod sebe zablokovali pod clanky diskuse a sami zacali mazat cele clanky! a doslva tu cpali tvorbu autoru,kteri nedokazi ani na konci dat navrhy na opravdovou napravu.
   Stejne je to na Nove republice,ale ti aspon maji otevrene diskuzni ruriky i kdyz AA teamSV (O) tam pusobil a navrhl jasne jak by SPD zvitezila anebo,kdyz nemela zajem posilit svuj nedostatecny program aspon za sebe hledala posileni v novych polit.subjektech ,ktere by uz pochopily co stoji v PNZa zaradily si to do svych programu!

   TO SE SETKALO SIGNORANCI ALHOSTEJNOSTI ZEJMENA U VEDENI SPD A PROTO I ANO,BABISa SPDDOPADLI!

   Reagovat
  • 13. 11. 2021 (11:10)
   Trvalý odkaz

   ANO ANI JA SE NEMOHU VRACET DO MINULOSTI ,OPRAVIT CHYBY V KOMENTY BUDU VYMAZAN!

   Zarazi me hampty dampty v puli slova a to proto,ze neexistuje obcanska solidarita a nebude proto SOLIDARNI STAT (prvni bod PNZ.)a v teto fazi bude brzy ukraden i soukromy majetek ovcanu!
   Rozplyvat se stestim,ze nekdo tady prinese tzv „ODVAZNE“clanky , pry popis co udelaji pirati majici ve vleku nejen zelene okurky ,ale i fialovy des,ktery pravdepodobne ziskal tituly v tombole a nechape ani 5 postulatu pravdy PNZ,tak to je fakt nejen malo,ale jak se ukaze ,jejich psani bude k nicemu!
   akorat uspokoji same psavce,kteri tu ukazuji svoji bezmocnost chybejici nyni nejen obcanum volicum,kteri de fakto zadne zastoupeni v prdlamentu nemaji a co je hruza ,nechteji rozdrobeni jako hrach ,ho ani resusciovat.
   No ten Babis je sam vrchol,chvasta se,ze umi ridit stat jako podnik a ukazuje,ze tento“podnik chce zkrachnout.“
   Kdo to kdy videl,ze metodou chucpe si pestuje v zadech GR TV,ktery mu ty boty furt podbiji,aby ho doslova odoperoval a on neudela to to pan president BIDEN i kdyz vypada jako trottl,ze posle svou tajnou sluzbu v nasem pripade toho plukovnika k tomu certu Putinovi,aby mu tam do oci nejen plane vyhrozoval sankcemi,ale i vyzvedel na nem ,jak se ma opravdu vladnout svetu a kdyz ne ne tak,aby si radsi sam pustili plyn,nebot je to pate kolo u polamaneh vozu republiky a sere cely narod tim,ze pry nasel u vybuchu pobity samovar a zbytky saslyku a to holenkove po 7 letech patrani a tak se za to ma stat generalissimem!1 !

   NO TO MAME OBSADU ,ZE ANO?

   Reagovat
  • 13. 11. 2021 (13:03)
   Trvalý odkaz

   DRAZI MI VOLICI, POSLECHNETTE KLIDNOU SILU AA teamu SV(O) ,TO JE TO PNZ CO REPUBLICE CHYBI

   Informujte se vcas co obsahuje prvnich 5 postulatu PNZ Programu Narodnich ZAJMU,je to bomba , ,neni totiz divu,ze jsou co pet minut vymazavany cenzurou a nedejte se vest piraty,kteri za sebou tahaji misto dreveneho kacera ,zelenou okurku a profesora z fialoveho desu,ktery tem chudakum da umrznout pindika a culinku a cim pak vyprcaji svoje volice,kdyz nechapou ani obycejnych prvnich pet postulatu pravdy PNZ a nepridaji se na stranu kalicha ,aby z neho mohli opit pravdou a nasel by se i mezi nami poradny chlap typu ZISKA,aby konecne nase devcatko pani ANNA husitu z KSH mela poradneho partnera,ktery by to panstvo zla rikajici si mensina,ktera si neda pokoj dokud nebude zdanena 90%,aby si mohla dovolit za jejich penize pozvat posily mensin .ktere znici demokracii a budou terorem vladnout vetsine , ideologii zla,ktera v sure 4-89 dava nejen predsudkovou nenavist,ale i prikaz zabijet vsechny neverici,to jsme pry my vsichni ,kdekoli je na svete najde ,hned pote co se k nim obrati zady.
   Neni divu,ze je Polsko na hranici nechce pustit,to v Polsku jsou totiz hluboce zalozeni krestane a nechteji byt pobiti jako se to deje zejmena pry ve Svedsku,kde uz takove vysoke dane existuji a utlocitni Schvedove si ZA NE tam natahali za ty penize zdanenych bohacu cele zastupy psil zla ,no a cim pro ne budou topit,kdyz tam zrusi vyrobu proudu a bencin a elektriku pry jim ji bude cerpat gretizmus okurek ze zasuvky!

   Reagovat
  • 13. 11. 2021 (17:01)
   Trvalý odkaz

   NEUVERITELNA POLITICKA NAIVITA ZDEJSICH AKTIVISTU ,KTERI CHTEJI RESIT PRY KRIZI

   a to namisto cele krize pomoci PNZ, pouze jeji energetickou cast, je skutecne k politovani,nebo si mysli nekdo,ze ne?Mlceni bude znamenat souhlas!
   Pod clankem se objevuje KOMENTY NEJSOU POVOLENY, kym to tam neni.!
   Je jenom otazka casu,kdy tu budou zalepeny usta nejen rouskami,ale i cenzurni leukoplasti zlocincu.!
   Namisto,aby se zdejsi tzv REBELOVE PRIDALI k AA teamu SV( jsou totiz cleny SV tj Spolecnsti volicu),pokousi se radit zvolene moci,ktera jak to vypada nikdy nbude realizovat PROGRAM NARODNICHZAJMU PNZ,ale opravdu,no opravdu nikdy nehodla a s gustem bude pozorovat jak bezmocni volici se jim budou vlnit na jejich ocelovem haku ohlupene, mlcenlive a zaziji pote svoje ususeni a jako ponravy nasypani do vurtu nebot ani ponravy z nich vyrobene po smrti nesmi prijit nazmar a nasypou je do vurtu pana BABISE,ktery zda se bude taky ignorovat co stoji cerne na bilem v uz 5 ostrych postulatech pravdy pani ANNY husity z KSH
   Nebot vule volicu v PNZ neni jen jejich vuli ,ale i vule bozi.
   Zvolenym satanistum to je vse u prdele a oni si opakuji na svou prdel zavesi „vlasteneckou trikkolonu“pry proto,ze si tam instalovali srdce,ktere jim bude pohanet krev zubozenych volicu,kteri ohlupeni GR TV budou ty ponravy z nich vyrobene pokladat za chutne a usetri se pry jimi to klima!

   NIC JIM NEBUDE DOST HNUSNE ,ABY DEMONSTROVALI SVOJI UKRADENOU MOC A LIDI SI ZVYKNOU!

   Reagovat
  • 13. 11. 2021 (20:20)
   Trvalý odkaz

   JA MALE ZVIRZE TADY TLUCU DO HLAV INTELEKTUALU TZV „BUDITELU“;ZE JE TREBA VECI RESIT

   a to SOLIDARITOU okamzite, jednotne ,pomoci postulatu i PROGRAMU NARODNICH ZAJMU PNZ a akceptovat jedinou silu v republice a to SV a jejiho predvoje avantgardy AA teamu SV(O),ktera tu stoji jako skala,kdyz neco maji,ti buditele at to formuluji jednotne do postulatu PNZ vcas nez je moc a moc budou upalovat,tak tam jsem JA holenkove ,narodni hrdina ,zaradil jejich bod 5 zachrany energetiky pred spekulanty a rabovaci penez,ktere pry mame v puncochach a duchodci ve pstruzacich narvanych bankovkami, aniz jsem se buditelu zeptal, nebot jejich ZNOVU mylna individualita na kterou narazily polit.formace ,ktere se rvaly do voleb a z voleb vypadly jak zaludi,kdyz nechapali obsah a vyznam PNZ k svemu vitezstvi a namisto,aby si ho zaradili do svych bobkovych idividualni listu,cimz by se spojili , vylezly se svymi dristy do voleb v nadeji,ze vyhraji a budou sedet v Prdlamentu jako u mamina ceciku a mastit si pupky v tamnich kreslech a nic nedelat!
   Ze by mohl vzniknout SOLIDARNI STAT tj okamzita prima demokracie lidu,kontrola zvolenych zastupcu dnem i noci,navod jak obejit 32 let embarga na zakon o referendu a navod jak celou akci v miliardach financovat a nyni i nove, jak zachranit republiku pred elektrickym kolapsem spojenym s deidustrializaci zeme na plech to jim pry nevoni a jedou dale po svem ,kdy jim pod clanky kdosi pise,ze diskuzi jim zavrel jako to uz udelali http://www.nwoo.org chudakovi adminovi,kteremu ohnuli hrbet do luku a on na to kouka jako telatko na nove natrena vrata!

   Zato koalice rychlych sipu fialveho desu, okamzite pochopila,ze PNZ znamena jejich docela mozny debakl,no koho by nerusilo,ze se lidi nasrali a zacinaji uvazovat jak tomu cirkusu Humberto udelat pohreb v predcasnych volbach, nebo taky ne!
   NO NI?

   Reagovat
 • 29. 10. 2021 (3:35)
  Trvalý odkaz

  Každý extrém je škodlivý. Uzavírat minulost? Přítomnost je důsledkem minulosti. Když propojím minulost s přítomnosti a protáhnu trend do budoucnosti, ukáže se mi výhled budoucnosti. Nelíbí se mi výhled budoucnosti? Pak je potřeba se změnami začít u sebe. Někdo napsal: „Změníš-li sebe, změníš svět.“ Kdo nechce porozumět neporozumí.

  Reagovat
  • 31. 10. 2021 (18:39)
   Trvalý odkaz

   Pane ekonone autore.Mohl by jste sepsat proc za toho prokleteho kmunistickeho rezimu platili komunisti plne mzdy ?

   Ted se chysta KZZP cili kartel zla zabijaku pravdy dale krast dve tretiny mezd a lvolici jim za to jeste tleskaji!
   No nebyl by terno,kdyby vas ty super intelektualy napadlo prijmout Program Narodnich Zajmu tech darebaku z AA teamu SV(O) ,ktery jiz vsude viisi ,ale je hned zlocinnymi kapitalisty zmazakovan,aby se to nikdo nedozvedel,zvlaste GR TV,ktery by v bode toho PNZ mohl utrpet ujmu?

   Reagovat
 • 29. 10. 2021 (6:52)
  Trvalý odkaz

  Platit daně musí ten,kdo na to má a to není dělník,ale zaměstnavatel.Často zahraniční a ještě krmený státními investičními pobídkami.Další je plýtvání v placeni důchodu pracujícím důchodcům.Ať si každý zvolí sám co a kdy bude.Jenom jedno,pracovník,nebo důchodce.Výše jeho důchodu i platu musí samozřejmě každému stačit na důstojný život.

  Reagovat
  • 30. 10. 2021 (14:39)
   Trvalý odkaz

   „Platit daně má ten, kdo na to má.“ Jenže, problém je v tom, že ti, co na placení daní mají, tvoří dvě skupiny. Jední platí daně poctivě a druzí se daním vyhýbají. Co jsou zač ti, co se daním vyhýbají? Čím se liší poctivci od nepoctivců?

   Reagovat
 • 2. 11. 2021 (13:24)
  Trvalý odkaz

  Pan autor pry byl pry vladni poradce,dost se divim,ze neporadil vlade zvysit mzdy na uroven sousedu,kteri se chystaji ve state,ktery valku prohral s nazvem SOCIALNI dat 12 eur na hodinu.

  Tak mohutne zvysni prijmu ,i kdyz je to malo ,by IHNEDzvysilo objem vyberu dani a rozpocet ,nebot by bylo z ceho ty dane platit!
  Kdyby tady pan autor zavital mohli bychom se ho na to zeptat, dozvedet proc neni v UStave hned v prvnim clanku ten Socialni stat nebo co nebo jak. a vubec zda ta Ustava plati,kdyz nebyla schvalena v referendu!
  Tak by nam mohl i vysvetlit odkud vzali zli komunisti tak mohutne investice,kterymi postavili prehrady,metro,silnice a drahu,bylo na zdravotnictvi a ne jako dnes si musime navzajem vytazet zuby zulovou kostkou,nebot je to levnejsi a stejne nejsou ani doktori bo stari uz natahuji backory!nebo co?

  Reagovat
  • 9. 11. 2021 (8:10)
   Trvalý odkaz

   Pane makroekonome SHULZI ,kdyz jste pry radil vlade ,proc jste ,kdyz se nechcete vracet „pry k minulosti „tzv
   relatiniho dostatku ,nepomahal tvorit dnesni Program Narodnich Zajmu PNZ vsech obcanu volicu?

   Co tak to napravit a pridat k nemu postulat cislo 5 kde se nejen bude odhalovat priciny brzy mohutne inflace,ale i nechutne spekulace s levnym ruskym plynem a vadnymi zakony z Bruselu samym bohatym Berlinem vyvolane energeticke chudoby v situaci vykradani dvou tretin nasich mezd a platu a nyni k to ma vest k mohutne DEIDUSTRIALIZACI REPUBLIKY chybejici energii a pozor tajneho poskozovani naseho spojence Ameriky s cilem zhorsovani inflace s dedolarizaci kdy dolar je dnes podlozen ropou a tak pane makroekonome nam tady prosim napiste clanek cim bude podlozen dolar dale,kdyz mame jezdit drahymi elektrickymi auty (za co si je mame koupit),ta elektrika totiz ma zdrahnout ,anebo brzy k dostani i draha vubec nebude.,nebot pry byt zelenym udelem zakazana snad i jeji vyroba?!

   Co tak napsat nasim obcanum domorodcum co je to ta solidarita a Solidarni stat ve kterem budeme MUSET volit jen ty ,kteri si daji PNZ narodnich zajmu do svych nyni uz pry bobkovych listu doslova diversantskych programu budoucnosti!

   Je to dostatecne srozumitelne,nebo bude dochazet dale metodou CHUCPE k podrezavani vetve na ktere vsichni dedime ,jako dusledku chybejici solidarity volicu,kteri nesmi byt informovani GRTV o tom jak si maji to tajne PNZ osvojit?

   Reagovat
 • 12. 11. 2021 (0:47)
  Trvalý odkaz

  Důchod je svým způsobem odměn pracujícím lidem za to,že poctivě pracovali nejen pro sebe aby byli živi,ale hlavně pro stát,který svou prací budovali a vytvářeli státní společenství.Všichni kdo z nějakých důvodů(zdravotních či jiných),pracovat nemohli,by měli pobírat jakési životní minimum,které by jim mělo stačit na důstojné stáří.Důchod by měl být pro všechny stejný určitým minimem,pro náročné profese nějakým zvýhodněním.Valorizace by probíhala tak že by bylo přidáváno všem stejně,protože již zanikla pracocvní náročnost.Kdo nepracuje úmyslně,by měl toto pocítit i ve výši důchodu.

  Reagovat
 • 12. 11. 2021 (11:43)
  Trvalý odkaz

  CERSTVA NAMI ZVOLENA NATESENA VLADA VYDALA PROHLASENI,ZE SE BUDE RIDIT HAVLEM.

  Jak se zda obcane uz zapomneli,ze to vedlo k bilionovym ztratam pro celou republiku.a nas majetek byl ukraden!
  Tak byl instalovan rezim kapitalismu BEZ privlastku,ktery jak je nyni uz snad znamo, vychazi z gangsterismu.
  Jen nekolik lidi v republice vedelo tehdy k cemu to povede, kdyby vysli na balkon a rekli to davu ,

  BYLI BY PO SMRTI USLAPANIM!

  To same se deje dnes a nikdo Protesteiniciativa musi vyjit zdola,stejne jako tehdy se volici nepoucili chteji se ten krach zopakovat.
  Londyn republiky pak byl rozbit panem presidentem Klausem na sracku,takze splnil ulohu Wernera von Brauna ,ktery ho odraketoval!
  Lze tedy vychazet z toho,ze by mohl vedet jak to napravit a stal se pravym Americanem!
  Co tak,kdyby se ho na to zeptal pan SCHULZ,makroekonom a prepadl ho otazkou.

  PANE (byvaly)PRESIDENTE PROC JSTE NETRVAL NA TOM,ZE DO PRVNIHO CLANKU USTAVY SE DA
  SOCIALNI STAT,KDYZ JSTE VIDEL,ZE SOUSEDE Z NEHO PROSPERUJI?

  Namisto toho jste instaloval nejhorsi druh kapitalismu,ktery nyni je a bohuzel se nikdo z tzv inteligence nezeptal co jste minil knkretne tim BEZ PRIVLASTKU a jake privlastky jste mel na mysli!?

  Pan Havel jasne rekl,ze prichazi doba ,kdy se musi obcane ve vlastnim zajmu o sebe postarat sami!
  Tak co mohl by se vam vsem libit Socialni stat termitu,kteri si zacnou brousit uz zcela tupe kusadla nebo bude pan SKALA ten posel pravdy a komunismu marxismu bude mylit a da se brzy i upalit??

  Reagovat
 • 12. 11. 2021 (14:06)
  Trvalý odkaz

  DOSTI ZAVAZNYM VAROVANIM BYLO,KDYZ VERCHUSKA KSCM ZRUSILA PANU SKALOVI PROPAGACI

  toho MARXE ,ovsem tehdy se darilo obcanum velmi dobre,rozdaval se nas spolecny majetek za hubicku a penize za nej v rozpoctu byly.
  Tehdy a i dnes k tomuto spolecnemu majetku se obcane chovali lhostejne a nemeli ZADNY pocit,ze jim patri. Pote a dnes uz ziji na pujcky a za tretinove platy!
  Dnesni etapa jejich vykradani bude mirit na jejich soukromy majetek,ten bude vadnymi zakony na pr.exekucnimi jednoduse ukraden!
  Ohlupeni ovcane dokonce budou mit pocit,ze jsou tim sami vinni.!
  Tak touto lzi prijdou o vily a majetky z doby socialismu,ktery se uz nikdy nevrati a neni mozne jen tak znovu znarodnovat,nebot jsou tu jen montovny a brzy i fabriky na pr.SKODA zastavi postupne vyrobu,nebot politici metodou CHUCPE zajisti,aby odbyt aut byl na pr v CINE zastaven a zahranicni obchod zlikviduji ,jak se to uz deje!

  CIM VICE SE BUDOU OBCANE HRBIT TIM VICE BUDOU DOBIJENI A I ZDE VIDITE,ZE MIZI PRAVDA!

  V teto faz tuhe cenzury i po, likvidaci spolecneho majetku pujde o to zabavit obcanum JEJICH soukromy majetek ,nebo snad ne?
  Proto je tady odpor ve forme PNZ Programu Narodnich Zajmu,ovsem ten je inteligenci IGNOROVAN a a pry to jsou novi cinkalisti neboli buditele pry obrozeni!
  Po vymazani clanku se 49 komenty se o tom da s uspechem pochybovat,zvlaste,kdyz se tu mezi nami neobjevi s vysvetlenim,coz vzbuzuje dojem spise,ze jsou vydirani!

  No nemam pravdu?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *