Jan Keller: Babiš ještě bude rád…

Jak bude předcházet nová vláda nespokojenosti? „Jestliže se projeví společný efekt zdražování základních potravin, hrozícího nedostatku energie, prudkého nárůstu inflace, kritické bytové nouze a popřípadě další vlny covidu, může být Babiš upřímně rád, že volby dopadly tak, jak dopadly,“ komentuje známý sociolog, bývalý europoslanec, profesor Jan Keller. Koalice teď budou muset vyložit karty a říct, na čem se kromě nenávisti vůči Babišovi shodnou. Profesor reaguje také na některé nenávistné komentáře vůči hlavě státu.

Pane profesore, váš komentář, co říkáte výsledkům voleb?

Na rozdíl od různých milionů chvilek, které pořádaly demonstrace proti regulérní vládě, já výsledky voleb respektuji. Koalice pěti stran má v Parlamentu většinu křesel, takže dříve nebo později sestaví vládu. Myslím, že by bylo lepší, kdyby to bylo raději dříve, aby lidé mohli posoudit, komu odevzdali moc v zemi. Zatím byla jediným tmelem oněch pěti stran nenávist vůči Babišovi. Bude dobré, když se co nejdříve ukáže, na jakých dalších bodech se zástupci onoho politického kartelu shodnou.

Vítězové voleb neskrývají nadšení, že porazili dezinformační kampaň a zlo v této republice. Končí sevření „blbé nálady“. V ČR se zase bude dobře žít. Alespoň to tak říká Markéta Pekarová Adamová. Jaká je vaše nálada?

 

Moji náladu ovlivňují úplně jiné věci než to, kdo se na určitou dobu dostane k jaké funkci. Každoročně zkraje podzimu určují moji náladu úplně jiné motivy, jako je směs zlátnoucích listů, vůně dřeva při posledních posezeních u zahradního krbu či chuť čerstvého burčáku. To, co vzrušuje paní Pekarovou Adamovou, mne nechává chladným. „Zlo“ je ostatně kategorie metafyzická a nejsem si tak úplně jist, zda paní Pekarová ví, o čem mluví. Pokud by byly politické strany rozděleny na posly dobra a na nositele zla, neměly by smysl volby. Pro blaho společnosti by pak bylo správné, aby ti, kdo ztělesňují dobro, vládli dědičně a nositelé zla byli s konečnou platností izolováni a zlikvidováni. V tom případě by volby byly opravdu zbytečné, anebo dokonce škodlivé. Dávaly by přece jen šanci silám zla. Bylo by zvláštní, pokud by se paní Pekarové, která je určitě přesvědčena, že je ryzí demokratka, takový systém líbil.

Jméno předsedkyně TOP 09 už bývá zmiňováno s postem ministryně zahraničí. Co vy na to?

Post ministra zahraničních věcí byl v posledních letech spojen s tolika podivnými, až odpudivými jmény, že by mne nijak neudivilo, pokud by zrovna paní Pekarová tuto štafetu převzala.

Zbyněk Stanjura má být ministrem financí. Můžeme se dočkat nové Nečasovy vlády ve smyslu, jak se postaví k sociálním transferům? Čili škrtat a nezvyšovat důchody?

 

Nechtěl bych kritizovat kroky případné vlády ještě dříve, než je učiní. Dost času na to bude, až bude vydáno programové prohlášení vlády. Sám jsem zvědav, co se v něm dočteme. Teď už se nelze vymezovat jenom odporem k Babišovi. Nyní bude třeba vyložit karty a jasně ukázat, čí zájmy bude chtít vláda hájit a na úkor koho to bude dělat. Politika se totiž netýká zla, anebo dobra. Politika se týká konkrétních skupinových zájmů. Pokud není zajištěn vysoký ekonomický růst (což je věc, která nám v dohledné době patrně nehrozí), pak se koláč vytvořeného bohatství rozděluje nerovně a někdo na tom tratí. Jistě se brzy dozvíme, kdo si o kolik polepší a kdo bude na koho kolik doplácet.

Spousta lidí by s Babišem neměla problém, a přesto jsou poraženými voleb. Když se započítají propadlé hlasy, má Spolu a PirSTAN menšinu. Jaký ventil si lidé začnou hledat, až se začne škrtat, bude pokračovat zdražování elektřiny, poroste inflace a přijdou další dopady Green Dealu? Jak to může dopadnout?  

Třetina lidí k volbám nepřišla, což je jejich problém. Horší je to s tím milionem lidí, kteří k volbám šli, ale jejich hlasy propadly. Neúspěšných stran se ziskem více než jedno procento bylo, tuším, celkem pět. Babišovo ANO prohrálo o 35 000 hlasů. Pokud by, řekněme, jen jeden z dvaceti voličů neúspěšných stran volil Babiše, ANO by volby vyhrálo. Při neexistenci koaličního partnera by mu to ovšem stejně nebylo nic platné. Ke druhé části vaší otázky. Jestliže se projeví společný efekt zdražování základních potravin, hrozícího nedostatku energie, prudkého nárůstu inflace, kritické bytové nouze a popřípadě další vlny covidu, může být Babiš upřímně rád, že volby dopadly tak, jak dopadly. Zatím mám pocit, že vítězná pětikoalice je natolik zaujata dělením křesel, postů a prebend, že výše zmíněné hrozby příliš nevnímá a jejich možné dopady si nepřipouští.

Může se stát, že demonstrace milionu chvilek budou nahrazené „hladovými bouřemi“? Nebo to lidé spíš vzdají a bude jen přibývat těch, co balancují na hranici bezdomovectví? Jen se o tom nebude moc mluvit a naopak uslyšíme chválu od těch, co na chudších opět vydělají?

Pokud bude vítězství „sil dobra“ doprovázeno vším tím, co zmiňujete, pak to bude poměrně podstatná vada na jejich kráse. Já bych v tom případě očekával růst tlaku veřejnosti na předčasné parlamentní volby. V nich by se už nerozhodovalo podle toho, kdo si jak pořídil vilu v jižní Francii, ale podle toho, kdo lidem zaručí základní prostředky pro přežití. A je dost pravděpodobné, že výsledky by se od těch voleb letošních hodně lišily, pro někoho až nepříjemně hodně. Ale doufejme, že k tomu nedojde. Heslo „čím hůře, tím lépe“ není příliš moudré. 

Když si vzpomenete na demonstrace odborářů… v jaké jsou odbory kondici? Myslíte si, že by byly schopny lidi mobilizovat, anebo už se s nimi vlastně počítat moc nedá?

Z hlediska trhu práce existují tři kategorie lidí. Jednak ti, kteří mají solidní, dobře placenou práci s určitou jistotou a perspektivou. Dále ti, kdo mají práci prekérní, tedy hůře placenou, krajně nejistou, s možností okamžité výpovědi. A konečně ti, kdo nemají práci žádnou a jsou nezaměstnaní. Problém odborů je v tom, že zastupují vlastně jen tu prvou kategorii pracovní síly. Ti, kdo jsou dobře placeni a mají relativně jisté zaměstnání, vyčítají druhé a třetí kategorii, že na ně a kvůli nim musejí platit vysoké daně a pojistné. Ti, kdo mají práci prekérní, vyčítají první kategorii, že je na tom nejlépe, a distancují se od těch, kteří nemají práci žádnou. No a nezaměstnaní říkají, že by rádi platili daně i pojistné, pokud by práci měli. Ten, kdo dokáže rozeštvávat tyto tři skupiny proti sobě, má jistotu, že odbory budou dále slábnout a koláč nově vytvořeného bohatství se bude moci rozdělovat stále více nestejnoměrně.

Jaké reakce očekávat co se týká Zeleného údělu od nové vlády Spolu a PirSTAN? Část ODS je vůči některým opatřením skeptická. Jak budeme schopní reagovat?

Možná jsem málo hledal, ale nikde jsem nenašel propočty toho, jak konkrétně dopadnou jednotlivé cíle Zeleného údělu na různé kategorie obyvatel. Pravděpodobně dopadnou odlišně i na různé země Evropské unie. Bude se to odvíjet od řady faktorů počínaje klimatickými podmínkami a váhou a strukturou průmyslu konče. Pokud neexistují takové studie, nemohou se politici rozhodovat racionálně. A pokud se budou rozhodovat jen na základě toho, jak se zalíbit Bruselu, může to otřást jejich postavením neméně než výše zmiňované šíření bídy a bezdomovectví. A opět je otázka, zda si politici zaměstnaní dělením křesel, tyto souvislosti dostatečně uvědomují.

Už teď hovoří Vít Rakušan o nutnosti přípravy na předsednictví EU. Co očekávat od našeho předsednictví?

Věřím, že určitě dopadne lépe, než jak dopadlo za vlády Mirka Topolánka. Hůře než tehdy už totiž dopadnout nemůže.

Po dobu hospitalizace prezidenta se šíří ještě víc nenávistných komentářů. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková konstatovala, že už za pár dnů ho Parlament stejně odvolá bez ohledu na to, „kdy proběhne vytažení ze zásuvky“. O čem to svědčí?

Džamila Stehlíková mluvila také o tom, že prezident trpí demencí, protože vypadá stejně jako tisíce lidí, které viděla demencí trpět. Mně se takové řeči z úst lékařky nelíbí. Je to stejné, jako kdyby nějaký veterinář tvrdil, že MUDr. Stehlíková je kráva, protože on viděl tisíce kravek, které vypadaly podobně jako ona. Buďte si jista, že já bych byl první, kdo by vyčetl takovému veterináři hrubou neprofesionalitu.

35 komentářů: „Jan Keller: Babiš ještě bude rád…

 • 28. 10. 2021 (13:17)
  Trvalý odkaz

  Vážený pane profesore,
  děkuji Vám za Vaše postoje a za všechny Vaše články, které poctivě tisknu svému 88letému otci, protože on, sice obyčejný autoklempíř se selským rozumem, začal mít deprese z ČT a hlavně z pana Moravce. Pořád naříkal, že není možné, aby lidé k takovému darebáctví mlčeli a nic nedělali. Ráda splním prosbu svého otce, podpořím Vaši iniciativu a nechci mlčet.
  S pozdravem Hana Richterová, bývalá učitelka a ředitelka, která školství opustila v roce 2016 úplně zdeptaná

  Reagovat
  • 30. 10. 2021 (14:52)
   Trvalý odkaz

   Vážená paní Hano, vyřiďte svému otci obdiv za výdrž. To, co se dnes děje je projevem rozšířené sociální nevyzrálosti. Soudobé psychologické výzkumy dokládají, že sociální nevyzrálost je škodlivá nejen společnosti, ale i nositelům. I když se toho nedožijeme, příjde doba, kdy společnost začne uznávat hodnoty, jaké uznává váš otec. 🙂 I když ti druzí se z toho mohou p…. 🙂

   Reagovat
   • 15. 11. 2021 (8:02)
    Trvalý odkaz

    ANNA husita z KSH MI TELEFONOVALA,ZE HUSITY TEZKO BUDE ZAJIMAT CO TESI BOHACE

    Ti se tesi uz nizkymi danemi a ,moznosti jak se jim uplne vyhybat a cpat penize do danovych raju,kde se za ne pry kupuji dluhy AMERU a hrozi jejich krach brzy na sracku, namisto je investovat v republice!.
    Dost se pry divi pane proferesore,ze takovemu velikanu jako je oblibeny pan BABIS nedoporucite dat si do programu jeho slavne ANO to PNZ tj NARODNI ZAJMY VOLICU jasnou vlajku vitezstvi ve volbach,aby zas pridal duchodcum a ne,aby je spekulanti obrali o teplo a svetlo hlavne v zime a hubili je bacilem C19,aniz by jim zajistili opravdovou vakcinu SPUTNIK V, aby meli pry „chanci“ na preziti tim certem Slovanem PUTINEM,ktery pry i vi, kdo ten virus dal vyrobit a jak,zatimco statecna AMIARMY s tm mRNA se nakazi ,postupne natahne backory a kdo nas pak bude branit pred prudkou agresi ,co?

    Reagovat
   • 18. 11. 2021 (6:36)
    Trvalý odkaz

    STATECNY PANE KELLERE SOCIOLOGU,VIME,ZE BUDETE JEN POZOROVAT SPOLECNOST VOLICU

    jejiz jste clenem no pisete,ze budete pry rad jako , pan Babis ten je cely nateseny skodolibou radosti,uz ceka co vymysli ta nova vlada piratskych podpindostniku tahajici za sebou zelenou okurku gretenismu!
    Ja vam to pane drahy mysliteli napisi IHNED!
    V dusledku chybejiciho SOLIDARNIHO STATU bude volicum nejprve zlikvidovan jejich PROGRAM NARODNICH ZAJMU PNZ,ktery pry vy a ostatni aktiviste ignorujete lhostejnym nepochopenim obsahu,a delate se taky blbi ,ze nevite co v nem stoji,nebo co?
    Pak bude zlikvidovan AA team SV(O) jedina sila sila stojici v ceste zlu ,pak vy pane KELLERE a s vami ostatni bezmocni predstavitele tohoto uz napolovic mrtveho webu bez diskuze a pak na radu prijde 8 275 752 volicu,ktere oznaci za neschopne idioty ,protoze jsou pry tim bordelem sami vinne ,nebot se stali pouze cumily v Policejnim state uz odhajlovanem jeste zijicim ,ale uz dnes mrtvem prdlamentu ,ktery vedeny vrchnim ohlupovatelem GR TV dostane takove kapky,ze ho od otravy zachrani jen predcasne volby.

    TAK SE NA TO VSICHNI VCETNE BABUSE V REPUBLICE IGNORANTU,TESI A TAK BUDE

    K tomu staci pul hodiny rozhovoru s plukovnikem a poserove kyvnou na vse,at je to miliardove poskozeni republiky kopnutim do xichtu mocnemu PUTINOVI,ktereho zpacifikovat uz nikdy Nedokazi a nyni
    k nemu leze i sef tajne sluzby naseho spojence , ucit se jak vladnout celemu svetu ,aby ho tam poslali do prdele?

    Je pravda ,ze nam vladnou sraci nebo radsi se date nacpat do sklepa pane KELLERE?
    To nikdo z vas nevidel ,ze podpindostnici BABISE ti judri nemaji zajem na zadne naprave ,ale naopak delaji mu jenom ostudu jako jeho minidtr velkeho pohrbivani jeho volicu?

    Reagovat
  • 31. 10. 2021 (11:17)
   Trvalý odkaz

   Milá paní Richterová,mluvíte z duše i mě,člověk,alespoň průměrně inteligentní nemůže debaty pana Moravce brát vážně,jsou to nehorázně a jednostranně vedené debaty!České televizi říkám jednoznačně Protičeská,eventuelně bruselská televize,a Star-dance to nezachrání.Zdravím vás a pozdravujte tatínka,jenž ve svém věku má rozhodně hlavu v pořádku,nicméně debaty typu,nedělní Moravec,se snaží nás o rozum připravit.Ahoj !

   Reagovat
  • 2. 11. 2021 (0:45)
   Trvalý odkaz

   Pane Keller to,ze pan BABIS bude rad je jiste! Na tomto miste jsem chtel informvat zdejsi iniciativu o cem se dohodli banksteri 29.3.2019 a jake to bude mit brzy katastrofalni nasledky,aby se mohli lide pripravit

   To bylo behem psani tohoto prispevku OKAMZITE vymazano.Tehdy o tom napsal JEDNOU web Protiproud a pak ho dalsi mesice pronasledovali.
   Vite o tom neco? Ono se to totiz dotkne vsech ceskych domorodcu a i tech,kteri si zvolili kartel zla zabijaku pravdy,ktery to tady sleduje a nedovoli,aby se pravda dostala k obcanum.
   Bude se to tykat toho cim nahradi banksteri dolar a jak o penize na uctech danovych raju jejich majitele prijdou.
   Vite o tom neco,to je ted totiz velice brzy aktualni!.

   Reagovat
   • 2. 11. 2021 (1:28)
    Trvalý odkaz

    Napovim vam vsem co probehlo 29.3.2019 za prasarnu,ktera uz nepujde nicim zastavit!.

    Jak vsichni vite byl kdysi dolar kryt zlatem.To padlo a je nyni kryt ropou.
    Predstavte si situaci,kdy zakazou spalovaci motory a ropa potreba nebude.Napadlo nekoho z vas proc tak zurive delaji z Putina zloducha?
    Ono totiz nic jineho nez plyn a plynove elektrarny nezbudou.Proto se za kazdou cenu nesmi dat do pohybu dostavba nasi atomove elektrarny a proto ty obstrukce na trubky,kde na konci kazde trubky uvidite portret toho certa PUTINA a dnes uz to neni jen bezmocny Rusak,ale kazdym dnem silnejsi konkurence,ktera muze byt povalena pouze valkou tj akci na 6 priorite zla.
    Proto Putin rika:“Na co nam bude svet,kde neni misto pro Rusko“ a tak si to nyni dejte dohromady s plukovnikem,ktery chce byt za kazdou cenu generalem a nasim presidentem,ktery se nesmi dozvedet co se vlastne chysta a kolem deje.
    No a vy se tu muzete jen matne predstavovat jaky osud ceka pod novou vladou celou republiku.
    Co myslite je to pravda nebo ne?

    Reagovat
   • 2. 11. 2021 (1:49)
    Trvalý odkaz

    SPD je bohuzel pod vedenim spise taboroveho recnika a nic vice sam SPD projekt pry neni politicky ,ale jak to vypada pouze financni.

    AA team SV (O) na webu Nova republika marne varoval tamni obsadu,ktera nechapala,ze bud bude treba zesilit naprosto nedostatecny program SPD,ktery dosahl s odrenymi usima 10% a prazdne floskule,ze budou SPD zadat zmenu systemu skoncilly tim,ze to ma byt demokracie bez privlastku. nebo zalozit dalsi politicke subjekty na bazi PNZ
    Marne bylo volani,aby se i Babis postaral o ty dalsi politicke subjekty a akceptoval Program Narodnich Zajmu PNZ,no tak to dopadlo s nim jak s tim havirem

    VYDUPALI HAVIRA NEDALI MU HALIRA!

    Je to dost brutalni,nebo mam zajet za buldozerem Orbanem pro dalsi davku papriky,co vy na to holubicky?

    Reagovat
  • 14. 11. 2021 (8:57)
   Trvalý odkaz

   VETOU KOMENTARE NEJSOU POVOLENY TADY POD CLANKEY ZTRACI TENTO WEB VYZNAM !

   Kredit obcanu,kteri ocekavaji opravdu navrhy, pod ktere by se mohli i sami podepsat je tim padem ztracen..
   Pan KELLER tomu dava korunu a chce cekat, aniz by navrhl cokoli ve smyslu nadpisu!.
   Tak je tu odhaleni,ze i zdejsi pry „buditele a intelektualove“ jsou jasne jen politicky naivni a pouzivaji j metodu CHUCPE strelit se do vlastni nohy ,nebo k ni byli donuceni a jakoby to nevedel,raneni slepakem!i.
   Dokonce z toho,,ze se mezi nami obcany SE SVYMI komentari v primem sledu neobjevi ,coz je fakt odvaha,bude brzy „odhaleno.“
   Napsat dopis majtelum ukradene moci s „dobrymi“radami,aniz by na konci napsali jasne,,ze bude dan k dispozici VSEM VOLICUM s cilem plnit jejich Program Narodnich zajmu PNZ,kde opatreni z dopisu tvori jeden z bodu PNZ ukazuje,ze se i tady se „najizdi“na cestu 32 let ignorance obcanu a neni jasne,co se sleduje i tady prostym placnutim jakychsi clanku do brzy mrtveho webu nadeje k uspokojeni jen autora toho placnuti,ktery na konci nedokaze napsat jednoduse

   PODPORUJI SVYM CLANKEM PNZ narodni zajem SV a celou Spolecnosti Volicú, jejimz jsem clenem a to zejmena postulat ( xxxx ) v teto formulaci: wwwwww

   Protoze tady byla diskuse nad jednotlivymi body PNZ tzv NEPOVOLENA a kdyz se PNZ tady objevio v diskusi hezky vysvetleno co v ni stoji byla
   nejen cela diskuse v poctu 49 komentu vymazana,ale i sam clanek zmizel.komplet jak by ho nekdo zdynamitoval no a kdo to byl,byli to vnitraci CSSD nebo nejaky cert asi PUTIN?
   Pan doktor Skala porada jakysi druh „odpovedny“na dotazy ve sve B televizi ve Stripcich ze sveta,ale to je tam okamzite zapomenuto i kdyz tento „porad“trva obdivuhodne cele dlouhe hodiny,ale pak na Program Narodnich Zajmu mu pak uz cas nezbyva a konec Japonec…,,,
   Pane doktore Skalo nemokl by jste tu poslat nektereho,ze svych namestku,pry jich je v Ostrave cele plne pole a rostou jako houby a vy se trapite ,takto preci „preceda“ nejedna….
   Akorat chcete pry cekat,az vlada proda zbytky nasich tovaren na pivo a elektriku,aby konecne vykradla republiku tak rikajic NA PLECH naprosto beztrestne a za prihlizeni cele republiky plne lhostejnych CUMILU,kterym za to zdrazi pivo!

   NO NI?

   Reagovat
 • 28. 10. 2021 (18:11)
  Trvalý odkaz

  Děkuji za skvělý pravdě odpovídající článek, pane profesore. Jen tak dál a houšť !!! Máte dar přednést skutečnosti často hodně složité tak, aby jim rozuměli všichni lidé, tj. nejen ti, kteří se pohybují na akademické půdě.Vaši iniciativu Kudy z krize (i Vašich kolegů) vítám s velkou radostí. VY a Vám podobní jste skutečná elita národa a ne Pražská Kavárna, ubozí vítězové voleb a podobní lidé. Děkuji Vám i za to, že se zastáváte pana prezidenta Zemana. Mimochodem bojím se o něj, je totiž velmi nepohodlný svou urputnou snahou dosáhnout nezávislosti naší republiky na USA, NATO, EU a narovnat vztahy s Ruskem a Čínou. Jsem lékařka a konzilium, které bude rozhodovat o jeho zdravotním stavu, se mi vůbec nelíbí a mám z něj strach. Prosím, můžete se k tomuto také vyjádřit?

  Reagovat
 • 29. 10. 2021 (3:25)
  Trvalý odkaz

  Nová vláda nejspíše ze všech svých neúspěchů obviní Babiše. Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.

  Reagovat
  • 30. 10. 2021 (6:44)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den pane profesore
   Jsem rád, že jsou lidé, kterým není jedno osud národa a naší krásné země. Jsem už starší, ale dost o všem přemýšlím. Mysllím si, že je potřeba působit na mladé lidi a děti hlavně v rodinách, protože ve školách si myslím chybí vedení k vlastenectví a výklad morálky. Osobně se snažím působit na vlastní rodinu.
   Děkuji za Vaše články.

   Reagovat
   • 30. 10. 2021 (15:42)
    Trvalý odkaz

    Působit pozitivně na svou rodinu je dobrá cesta. Když člověk zná zákonitosti působení, je to výborná cesta.

    Reagovat
 • 29. 10. 2021 (15:26)
  Trvalý odkaz

  Vážený pane Kellere.
  Díky za názor. Vážím si těchto slov. Přeji krásný den.
  S úctou
  Oldřich Král

  Reagovat
 • 29. 10. 2021 (20:20)
  Trvalý odkaz

  Děkuji vám za vaše názory na současnou situací naší společnosti a hlavně za snahu vaší i vašich kolegů na nalezení způsobů a cesty kudy z krize. Dlouhodobě sleduji a podporuji úsilí Vás všech, i když jsem pouze občankou naší vlasti už v důchodu, ráda bych se podílela na této práci.
  S úctou D. Němcová

  Reagovat
  • 30. 10. 2021 (15:38)
   Trvalý odkaz

   I ta největší hnutí se neobešla bez podpory obyčejných občanů. Každý zájemce si musí sám zvolit cestu, jak se do hnutí zapojit.

   Reagovat
 • 30. 10. 2021 (9:50)
  Trvalý odkaz

  Jde babička po návsi, ve vozíku televizi.
  „Vezete ji do servisu, matko?“
  „Ne, do kostela ke zpovědi, svini ulhanou.“

  (Facebook – Láďa Komínek)

  Reagovat
 • 31. 10. 2021 (16:59)
  Trvalý odkaz

  V depresi z výsledků voleb mi založení této skupiny poskytlo alespoň trošku naděje, že se umí sdružit i lidé, kteří to s tímto národem myslí dobře. Je třeba zamakat a já jsem připraven zamakat, ale myslím, že pokud se nepodaří dostat lidi do ulic, jen taková nějaká akademická diskuse je sice dobrá, ale změnu sama o sobě nepřinese. Já za sebe můžu říci, že patřím mezi pravidelné účastníky demonstrací, ale těch pronárodních. Jako hlavní úkol této skupiny pro dnešek vidím, připravit národně ukotveného kandidáta na prezidenta, a tímto chci pana prof. Kellera vyzvat k tomu, aby se stal kandidátem do prezidentských voleb a já věřím v jeho šance, už nelze připustit, aby se naše síly tříštily tak, jak to bylo u posledních voleb.
  Miroslav Kelnar

  Reagovat
  • 1. 11. 2021 (23:06)
   Trvalý odkaz

   Pry je ve vedeni KUDY Z KRIZE i pan doktor Skala.Pokud tomu tak opravdu je mohl by se i on tady mezi nami pravymi vlastenci i on objevit?

   Pry vi proc nebyl doposud ten kapitalismus porazen.Ja se obavam,ze on to nevi ,nebot tvrdi ,ze pry ta mimoradna krize je podle MARXE z nadvyroby.
   Tak to asi tezko,nebot nas brzy uvitaji pry prazdene regaly v obchodech ,kde misto zbozi budou jen fotky.
   Taky me zajima proc najednou roste vlna inflace,ktera ma prerust v obrovske tsunami a pry nam ukradou pirati a jejich podpindostnici všechny penize .tim jejich nyni nastupujicim digitalnm koncentrakem zla.
   Taky Sputnik pise,ze AMER se priznal,ze ty viry financovali pry Cine amici a na to pouzili penize ze zeleneho fondu tech zelenych piratskych neomarxistickych okurek.
   Kdo o tom neco videl nekde napsano zajimaveho dejte tady prosim odkaz a tesim se,az se tu objevi se svymi diskuznimi odkazy jeho simultanky „Stripku ze sveta“ nebo primo osobne clankem i pan dok. Skala co asi rekne na pro neho mozna novinku, PROGRAM NARODNICH ZAJMU PNZ no nemohlo by to byt terno i pro komunisty,kteri tak dlouho volice nechteli,az o ne prisli?
   To devcatko co ho clenove strany zvolili za „precedu“ to asi samo nevytrhne a cekat na to s cim prijde,no to asi nebude to prave orechve!?
   No nemam pravdu?

   Reagovat
 • 1. 11. 2021 (8:26)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, vaši iniciativu podporuji. Doufejme, že se rozumní lidé v nadcházejících těžkých časech spojí.

  Reagovat
 • 1. 11. 2021 (15:51)
  Trvalý odkaz

  Výsledek voleb-tedy že v parlamentu a ve vládě už nebudou lidé se sociálním cítěním, ale jen ti co jej předstírají, bude mít asi dost nepříjemné důsledky. Doufám, že otevřou oči i těm, kteří dnešní blahobyt vyměňují za zítřejší problémy. Jan Keller je pro hledání cesty z krize nepostradatelný. Snad se podaří odhalit co nejvíce lidem princip současných imperialistických lží v masmédiích jako nástroje moci stále menší skupiny lidí uznávajících společnost jen jako své otroky.

  Reagovat
 • 2. 11. 2021 (8:00)
  Trvalý odkaz

  Jan Keller zmiňuje odbory. Ty nedokáží nic, pokud se nesjednotí a nebudou dělat akce, které bolí. Česká pošta stávkovala naprosto neviditelným způsobem. Někdo si odškrtl, ža byla akce.
  Totéž platí pro „Kudy z krize“. Pokud nebude agresivní, nebude podávat žaloby, nebude blbce označovat za blbce a šmejdy za šmejdy, nedosáhne nic a rychle upadne v zapomnění.

  Jan Keller píše, že respektuje výsledek voleb. Bohužel zapomíná, že byl výsledkem nehorázného narušení rovnosti stran. Jako politolog a vědec by měl protestovat. Jenže to by pak nemohl rozvíjet myšlenku „ať se teď vítězové ukáží“.

  Následující článek jsem napsal pro Poznámky pana Bavora. Žijeme v gubernii v níž vláda nemůže nic prosadit, protože proti ní stojí šmejdská opozice a soudci, kteří do všeho házejí vidle. Kouzelné zaklínadlo, že vláda může prosazovat jen t opatření, která dostatečně zdůvodní by mělo platit i pro soudy. Mně, jako občanu nic dostatečně nezdůvodnili. Zejména ne to, kde berou drzost povyšovat paragrafy nad zdraví.

  Jak na covid-19 v gubernii

  Naše společnost zapomněla na knížete Svatopluka a jeho tři pruty. Na bojišti s covidem-19 máme tři čety. Tu první, zvanou agroferťácká, vede Babiš. Podle mínění mnohých zloduch, který nezaslouží, aby zvítězil.

  Jeho pohyb stínuje druhá četa, zvaná šmejdská. Předstírá, že má proti viru vlastní zbraň, ale tu vytasí, až dostane od svého vůdce befel. Šmejdům jde o to, aby agroferťáci neuspěli. Ty je třeba porazit, covid-19 počká.

  Co nevidět budete v čele boje a tak bude dobře, když se při předání odpovědnosti něco nepokazí. Tak oslovili šmejdy agroferťáci.

  Nu což, podívejme se na odpověď hlavního Šmejda:

  „Vláda (čti: agroferťáci) teď nic nedělá, protože nemá žádného odborníka, který by byl schopen jí dát jakékoliv odborné doporučení nebo stanovisko. Kašlou na to a chtějí nám jako budoucí vládě předat zdravotnictví v co nejhorším stavu,“ řekl. Návrhy premiéra, aby vstoupil už nyní do jeho vlády, považuje za absurdní. „Ve vládě s estébákem bych nikdy neseděl. A budí to dojem pasti, aby to na nás hodili co nejdříve,“ dodal velký Šmejd. „Už to, že se Babiš snaží vtáhnout do odborné debaty o řešení covidu, je lež. Chce nás vtáhnout do debaty s politiky ANO. O čem se mám bavit s právníkem Vojtěchem, s agrobaronem Babišem?“

  Agroferťáci samozřejmě mají družstvo odborníků. Velký Šmejd tedy urazil tuto část vědecké komunity.

  I šmejdi přece mají takové družstvo. Prý mají vědou podložený plán, který situaci vyřeší lusknutím prstů. Z tohoto hlediska je pro šmejdy výhodné, když agroferťáci odevzdají bojiště v co nejhorším stavu. Na takovém pozadí tím víc vynikne šmejdské mávnutí kouzelného proutku.

  Vysoko nad bojištěm se nezávisle vznáší třetí četa. Odrazila se tam o paragrafů, které povýšila nad zdraví. Je možné, že i ona má družstvo vědeckých odborníků. Zase trochu jiných než u bojových čet.

  Tato četa jaksi ze zálohy útočí na agroferťáky. Není to z apriorní nevraživosti, ale proto, že šmejdi nic nedělají a oni, třeťáci, jsou nedotknutelní, takže mohou vyhlašovat co chtějí. Jsou nedotknutelní i proto, že neradí, ale rovnou odsuzují a agroferťáčtí odborníci na právo jsou zjevně neschopni jakékoli argumentace.

  Na ukázku lze uvést právo na odchod ze země a následně návrat do otčiny.

  Ano, můžete odjet do zahraničí podle libosti (když vás tam pustí) a můžete se vrátit na rodnou hroudu, když vás nechají (z USA to nějakou dobu nešlo, protože nelétala letadla). Bude-li to situace vyžadovat půjdete hned u hranic do karantény. Tak mělo být psáno.

  To samé platí i pro svobodu shromažďování. Shromáždění nepodléhají povolení, ale lze je zakázat, podle Listiny práv například ze zdravotních důvodů. Jenže kdo by četl dva články Listiny, to je moc práce.

  Reagovat
  • 2. 11. 2021 (11:52)
   Trvalý odkaz

   Plne podporuji pana e ,jeho peprny komentar a nesouhlasim s tim,ze se mame shrbit a pak bude z rude vlajky vitezstvi vymontovan vercajk a kapitalisti nas prasti s nim po hlave a srp si zarazi do zadku

   piratu,slynoucich jako intelektualne nemajetych,kteri nynvedo pry

   Reagovat
  • 2. 11. 2021 (12:06)
   Trvalý odkaz

   Ti kdo se budou hrbit dopadnou jako web http://www.nwoo.org kde byl chudak admin donucem zablokovat diskuzi a skoda ho mohl se stat nesmrtelnym!

   sami tady vsichni vidite,ze jsem zmasakrovan v polovine slova a domnenka,ze vse se musi resit mirne a v pokleku je veskrze NESPRAVNA!
   Cim vice se shrbime tim vice dostaneme na nas hole prdele narez.
   No kdo to kdy videl,ze „preceda odboru“je clenem Aspen institutu?Neni divu,ze takovy nic nevyridi a nechape,ze ti chudaci z danovych raju mhou byt zachraneni jen,kdyz budu sve naprcane penze investovat v republice nebo je jim treba ty zlodejny zdanit 90% jako to delaji Svedvove,kteri si pak za to mohu dovezt tolik AFROCORPSU,az paskaji ve svech.
   Uz mi tady cenzura dava znameni,ze mam prestat,no neni divu

   Reagovat
  • 2. 11. 2021 (12:56)
   Trvalý odkaz

   Ti kdo navstevovali web http://www.nwoo.org si jiste vsimli jak tam statecna to zena ANNA husita z KSH haji ve svych komentech pravdu a ted ji jako kdysi pana mistra Husa snad uz i annailico a to v okamziku,kdy varovala ,ze pokud nebude splnen prvni clanek Programu Narodnich Zajmu PNZ,ktery chce SOLIDARNI STAT misto dnesniho policejniho , podobny SOCIALNIMU STATU,budou vsem diskutujicim dany nahubky cenzury.

   Socialni stat se totiz holenkoe chysta platit u sousedu,kteri valku prohrali, zakladni mzdu 12 eur na hodinu,tak hned jak ji za takove kazani a vymazou prijdou na radu VSICHNI ostatni a solidarita zbude jen jako chimera v PNZ,kde je dokonce naprosta hruza,protoze v bode 4 toho PNZ je POZOR i financovani naseho budouciho opravdoveho infomacniho pole a to ne v drobnych,ale pratele a nepratele v MILIARDACH!
   Jsem zvedav zda se deklarovani vedouci zdejsiho webu mezi nami lidovymi komentatory i fyzicky objevi jako ta uz legendarni Skala,ktera ma na sve tamni TV desetiisice posluchacu,ale tady ta diskuze neni osvicenecka jako tam typ tohoTONDY RACHOTY,jak to chce ten doktor asi ,posleddni marxista v republice a kdovi,zda by i on chtel ten onen SOLIDARNI STAT do prvniho clanku nasi Ustavy,kde mel byt Socialni stat,ale neni a proto u nas nikdy neexistoval a NEEXISTUJE!

   Reagovat
 • 2. 11. 2021 (20:29)
  Trvalý odkaz

  Jiz mnoho hodin je tady zlovestne ticho!.
  AA team SV(O) uz zkoumal i jine weby,ktere se pysnily na pohled ostrymi komentari a odkazy osvety.

  V momente,kdyz tam dal nekdo od nas avantgardy volicu testovaci komentar,nastalo nejprve hrobove ticho.
  Nikdo se neodvazil k opravdove diskusi ,coz je zaklad demokracie a obrody!
  Pak najednou vsechny komenty,ktere podle deklarovnych cilu chtely opravdovou osvetu v nastavajicim novem TEMNU , BYLY komplet ZCENZUROVANY,anebo se vedeni webu vubec neozvalo a nikdo z nich se neodvazil dat svuj nazor najevo.!
  Nebylo to jen jedinkrat,
  Vzpominate si nekdo jak jsme kdysi cetli sdeleni,jak za stareho C.K. Rakouska cenzurovali?
  Kdosi treba napsal clanek OSVETOU PROTI TEMNU a cenzor prepsal nazev na SVICKOU PROTI TME!.
  Zda se, ze tady nas ceka hned neco lepsiho.
  Zablokovani cehokoli co se majitelum nam obcanum ukradene moci v pry volbach nebude libit a to OKAMZITE, jeste v dobe,kdy se koment bude psat smazou ho vnitraci, jako jste to tady uz videli..
  Jsem zvedav zda tento na prvni pohled nadejny web, bude tuto cestu nasledovat,neni tu totiz doposud zadna odezva od jeho vedeni a je zajimave,ze se i ostatni diskutujici se zastavili. v uplnem tichu.

  JE PRAVDA CO SE PISE v ZAHLAVI WEBU,ANEBO JE TO TADY PARA V TLAKOVEM HRNCI. A NIC VICE?.

  Reagovat
 • 9. 11. 2021 (15:02)
  Trvalý odkaz

  Velmi ráda jsem si přečetla rozhovor s panem prof.Kellerem. Byl dlouhodobým dopisovatelem
  deníku Právo a jeho sloupky měly vše, co měly mít, až do chvíle, kdy deník odmítl jeho článek,
  který neodpovídal jejich představě a jejich názorům. Byl odejit, protože trval na zveřejnění článku.
  Tak to tady funguje a výsledek je vidět ve volbách.
  Poprvé se vyjadřuji k nějakému článku a asi to bude i naposled. Jsem úplně obyčejný člověk
  a znázorňovat své názory je zbytečné.

  Reagovat
  • 9. 11. 2021 (22:23)
   Trvalý odkaz

   Pan Keller je sice spravny vlastenec ,ale vi,ze dnes se vraci doby ,kdy ho zase uzemni ,odvazna pani Kucerova vy,ktera jste se tady po pauze mlceno ostatnich ozvala!

   no jen at ten pan sociolog zkusi rozebrat Program narodnich zajmu PNZ a doda do neho aspon jeden postulat. at je jeho usili korunovano konkretne a ne ceka az se BABIS vzpamatuje!
   Ja do PNZ ,kde jsou uz 4 body dodal bod c.5 ,kde se bude MUSET bojovat proti zdrazovani energie a to znamena VSEHO v sitaci,kdy nam obcanum kradou nejen nasi moc podvody ve volbach,ale i uz tak zubozenou komunistickou avangardu polozili jimi dosazenymi „managery“a ta lehla na mary a ted to ma vytrhnout jejich „devcatko“,ktere sice pry navhlo do PNZ postulat boje proti C19,ale v dusledku jim chybejiciho webu podobneho napolo zlikvidovanemu

   http://www.nwoo.org ktery kvuli tomu ma prijit na buben ,nemohu an kniknout!

   Ted budou muset prodat svych 71 lukrativnich nemovitosti a pry planuji AKCI uteci s pytlem penez kdesi pestovat dalsi banany a s lidem vlasteneckym tady se nespoji a nezacnou podle partikulu c.2 PNZ pestovat

   PRIMOU DEMOKRACII IHNED ZA UCASTI SV SPOLECNOSTI VOLICU,KTERYCH je 8 275 752 dusicek !

   Reagovat
 • 10. 11. 2021 (1:26)
  Trvalý odkaz

  NA TOMTO WEBU ZACINA DOCHAZET K ZAVAZNE CHYBE. UZAVIRAJI SE DISKUZE A WEB SE HROUTI

  Zacinaji se psat dopisy(rady) k soucasne brzy katastrofalni situaci ve zdrazovani energie a brzy vsesch cen a produktu,benzinu s nastupem giga inflace v domneni ,ze „navrh „pomuze resit to co je potrebne ,coz prislusi opravdu resit majtelum nyni obcanum ukradene moci a ti na to serou.
  Podepsani aktiviste si predstavuji,ze vec je tak zavazna,ze je zrala k „reseni „a doufaji,ze reseni vladou zla MUSI byt zajisteno.

  NEOPIRAJI SE PRI TOM O MOC VOLICU,KTERA BEZ SOLIDARIY V PNZ NIKDY EXISTOVAT NEBUDE!

  Na to uz doplatila SPD,ktera to povazuje za vitezstvi moznost v Parlamentu k nemu mluvit jako by to byl tabor lidu a stava se bezmocna a smesna!
  Tady to je to samozrejme uzavrenim diskusi pod clanky jeste horsi,budou totiz k nepotrebe.

  Nakonec nebude nikdo o koho se zdejsi „aktiviste „mohou oprit a jakakoli snaha jejich pry „dopredneho“ postupu bude s gustem vladnouci moci ignorovana a odkopnuta.
  Tato zavazna chyba se opakuje u vsech i novych snah o zalozeni opravdove opozice ve forme treba i politickych subjektu ,ktere se mylne domnivaji,ze staci napsat

  PROSAZUJEME SWISSDEMOKRACY,

  anebo vyrobu chybejici elektriky a lidi budou rvat radosti.
  Ty doby jsou pryc!,
  Slovo ma majitel moci a ten je pod vedenim piratskych podpindostniku tzv dupalistu ignorantu.
  Kdeze ,lidi uz jsou unaveni neustalymi podvody a podrazy, budou mit brzy vetsi starost udrzet se nad vodou se svym tretinovym platem, dostanou k tomu obuskem po hrbete a jeste vice se shrbi.

  ZDEJSI AKTIVISTE TO PRY NEVEDI I kDYZ TVRDI VE SVYCH NADPISECH VULI „VLASTENCU“ VULI LIDU!:

  Vznikajici PNZ tady tato skupina, zda se nechce nebo mozna neumi rozebrat a opet rozdrobena,nicim nesjednocena ,bude lehce rozmlacena na padrt v lepsim pripade ignorovana jako para, ci vzduch.

  MOC BYLA DAVNO UKRADENA A „SNAHA“ WEBU SE BUDE PODOBAT HAZENI HRACHU NA ZED!

  Marne doporucuje AA team SV (o) to konecne pochopit a tak nezbyva za obrovskych dalsich ztrat pro domorodce cekat na lepsi casy a hledat snad nova politicka uskupeni,ktere si dokazi zacit osvojovat Program NARODNICH ZAJMU PNZ a vysvetlovat vcas svym volicum co to pro ne znamena ho podporovat nebo snad taky ne???!!!…

  Reagovat
  • 11. 11. 2021 (9:45)
   Trvalý odkaz

   Zda se mi jakoby ási nikdo nepochopil co pán špásista Keller napsal!

   Volby jsou zalezitosti zastupu zájmu jednotlivych skupin obyvtelstva..Pro sociology, kteři si vzali za ukol pouze popisovt copak to jsou za socilni vrstvy .to znamenáaáa, NIKDY dát navrh na jakekoli řešešeni z připadné krize..
   Sociologove jsou totiz podporováni, je jim dovoleno občas něco napsat, to je tak cele!
   Nesměji žádne Programy národnich zájmu PNZ. v ranku sveho pusobeni jako sociolog podporovat!
   To však mohou jako členové SV,pokud nechtěji pozorovat listi podzimu cele společnosti!o.
   Pak teprve uvidi,že tady nebudou zcenzurovny cele články a tzv buditelů a pod nimi desitky tisic hlasů volajicich o pomoc,coz vyvolává huronsky smich a uspokojeni ma
   jitelu voličum ukradene moci smutek těch,kteri zastoupei nejsou a nebudou!

   Mame se vydat po stopá kde clanek jak kde z krize ven zmizel a dostat se k předčnym volbám?
   No to by musela existovat solidarita a Solidárni stát,ale je to chimera,že ANO?
   l

   Reagovat
   • 11. 11. 2021 (10:12)
    Trvalý odkaz

    V důsledku chybejici solidarity i já mohu psát jaksi brzyá uškrcené članky kde mi blokuji mjitele brzy digitálniho koncentráku nejen řadu pismena dělji tadý v textu zaměrně chyyb,ale i zcenzuruji á odstrani OPRAVDOVOU PRAVDU!

    To má za cil zabijet jakekoli hlsyy protestu a brzý i metodou chcpe i svoje volice, takze kdyz se neobjevim neobjevi se taky nikdy žádná nápravava a mnoho dalšsich opravdových zástupců voličů bude bude zlikvidovnio metodami,ktere zdáaa se upadlý v zapomenuti a občane nevěřiže si je budou muset proto zopákova!! !

    Reagovat
 • 12. 11. 2021 (4:31)
  Trvalý odkaz

  Vsichni tady musi dobre vedet,ze stavajici volby jsou podvod.To bude na sebe stahovat dalsi podvody!

  Pry maji vzniknout poslanecke kluby tam,kde je to snad dokonce protizakonne a tedy nemozne.
  Podle toho kam se tlaci ta TOP slepicka ,by ji mely jmenovat do treti dulezite funkce ve state legalni kluby a to jsou pouze ANO a SPD nebo jak to vlastne je?! .
  To by snad znamenalo,ze by ji mel podle toho jak dopadly volby jmenovat vlastne BABIS klub poslancu. a pry i SPD! klub!

  Taky se me pta pani ANNA husita z KSH ,co je to tady za parta,ktera si kymsi dala vymazat cely clanek s 49 komenty pry JAK Z KRIZE pod nim a oni k tomu mlci ,coz vyvolava dojem uplne ignorance a tak jakoby ztraceli jakoukoli duveryhodnst zvlast,ze dokonce diskuse pod clanky ocividne zakazali.
  To mame i tady konzumovat tvorbu mrtvych pry intelektualu ,kteri nikdy nesmi napsat navrh nejakeho reseni a za to je mame tu JENOM chvalit a tleskat ,coz je dalsi CHUCPE a fakt to sami nevidi!?
  Ma to vubec cenu tady neco psat,kdyz komenty jsou kymsi v polovine slova blokovany a nikdo nevysvetli proc a co se tu deje za chaos cenzury a kam to ma v teto situaci,kdy NEEXISTUJE zadna sila ,ktera by pozadovala napravu a vi se vsude ,ze kdo bude demonstrovat dostane brzy pendrekem Policejniho statu jelito na hrbet ?
  Proto nikdo nevysype hnuj pred parlament a obcane zarazeni tak nechutnou a drzou mensinou ,nicici podvodem veskerou demokracii ,tak ta holenkove zije z lhostejnosti a chybi transparent KDE JSOUNOVEVOLBY a tak nyni se bude poroucet vetsine ta se ani nehne a ani pan sociolog se v diskuzi neozve je je to obludny podvod?
  Pani ANNA se ve smazane diskusu podepsala takto

  MIRU ZDAR ,ANEBO TAKY NE a pry se maji pomalu tvorit cety sboru mirovych kolobezek!

  Mohu tady dat odkaz ze STRIPKU ZE SVETA,kde pan doktor Skala ma besedu o tom,ze je treba,aby obcane ,volici meli dostat pry ranu zbytkem levneho elektrickeho proudu nez dojdou jeho posledni molekuly a budeme napadeni ze Sibire!

  Reagovat
 • 14. 11. 2021 (16:09)
  Trvalý odkaz

  Jedeme rychlíkem v Jižní Americe z velehor And z cca 3000 m nad mořem do Cordoby a dále do Buenos Aires k přístavu, přichází ale jedna horší správa za druhou: 1. strojvedoucí se zbláznil, vagony mají rozbité brzdy, vlak zrychluje, v jídelním voze se píše paní reklamace na tvrdý steak , většina cestujících strachem zkoprněla, 2 zoufalí lidé běhají po vlaku a shánějí pomoc , aby se dostali do lokomotivy, kde se zabarikádoval strojvedoucí. Tak to je současná situace národů Česko – Slovenská při 100 výročí vzniku KSČ, a 400 LET od popravy českých pánů na Staroměstském náměstí v Praze.

  Reagovat
   • 18. 11. 2021 (6:58)
    Trvalý odkaz

    ANO PANE SANDORE TADY POMUZE JEN WODKA!

    Sedime totiz v letadle a jeden pilot dostal infarkt a druhy ztratil z toho rozum.Cestujici se radi kdo z nich letadlo povede k pristani ,aby oni nenatahli backory!
    Hlasi se valecny pilot z AFG,ale je stary a ma krivou hubu od kulky.
    Hlasi se i mlada holka ,ze ona to umi a ne,ze ne ANO!.
    Tak se hlasuje a letec to prohraje o jeden hlas .
    Holka ,ukazje se ze je to ceska poslankyne se narve do pilotni kabiny drzi knypl ,jak je zvykla u sveho milence, vede letadlo na pristani a to jste nevideli tu katastrofu NIKDO NEPREZIJE ,ukaze se ze se jmenovala GRETA!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *